דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> דלתות בתורת הפנג שוואי - שריונית חסם

דלתות כניסה בתורת הפנג שוואי

הדלת משמשת את בני האדם לפתיחה ולסגירה של כניסות שונות, כולל כניסות הבתים. מעבר לייעוד הפונקציונאלי והאסתטי, לדלתות ישנה גם משמעות סמלית ברמה התרבותית והאישית. ביהדות, לדוגמה, מוצמדת בסמוך לדלת מזוזה, שמטרתה היא לשמור על הנכנסים אל הבית וגם על היוצאים, ולהזכיר להם את אמונתם באל. גם בתרבויות אחרות לדלת ישנן משמעויות סימבוליות. ואף יתרה מכך, בתורת הפאנג שוואי חורגת הסימבוליות של הדלת גם למישור היומיומי ומשפיעה על אנרגיית החיים של המתגוררים בבית, לטובה ולעיתים גם לרעה.

דלתות – להכניס את הטוב ולהרחיק את הרע
במימד היומיומי משמשת הדלת כחיץ בין סביבה אחת לאחרת. ברמה הרוחנית מסמלת הדלת מעבר ממצב אנרגטי אחד למשנהו, וגם את הנכונות לקבל אדם זה או אחר לסביבה חדשה או לבית שהיה קודם זר לו. לפי תפיסת הפנג שוואי, הדלת היא הכסות לפתח דרכו חודרת אנרגיית החיים, הצ'י, לתוך הבית. ובמילים אחרות, דרך דלת הכניסה "נושם" הבית לתוכו את רוח החיים שלו. מסיבה זו, מייחסים בפנג שוואי חשיבות עליונה ביותר לדלת. בהתאם לכך, דלת מוזנחת וישנה תקשה על כניסת אנרגיית הצ'י אל הבית ותהפוך את האווירה לחסרת הרמוניה, דחוסה וקשה. לעומתה, דלת כניסה יפה ומטופחת תאפשר לאנרגית הצ'י לחדור אל חלל הבית בחופשיות רבה ותמלא אותו באווירה רעננה וחיובית מאוד, בדינאמיות, באהבה ובפריחה. באותה מידה, בפנג שוואי ישנה גם חשיבות למיקומה של הדלת ביחס לשאר חלקי הבית.

דלת הכניסה – כמה כללי פנג שוואי מועילים
• מראה – למראה דלתות כניסה בתורת הפנג שוואי ישנה חשיבות גדולה. לפי תפיסה זו, צריכה הדלת להיות בעלת מראה חזק ומגונן, ולהשרות על תושבי הבית תחושה של ביטחון. דלת הכניסה צריכה להיות גדולה מדלתות הבית האחרות אך להתאים בגודלה למימדי הבית. גודל זה יוצר יחסי גומלין הרמוניים בתוך הבית. כיוון פתיחת הדלת צריך להיות לתוך הבית ועליה להיות מתוחזקת היטב, נקייה למשעי ובולטת ביופייה. כל אלה, מבטיחים זרימה חופשית וחיובית של אנרגיה לתוך הבית, שתשפיע מאוחר יותר על הדיירים וגם על האורחים המגיעים לביקור.
• כיוון – עדיף כי דלת הכניסה תפנה דרומה ותשאב אליה את קרני השמש ולא את רוחות הצפון הקרות. מעבר לכך, לכל כיוון ישנה משמעות משלו. לדוגמה, בעוד הדרום מסמל שגשוג ותהילה, הצפון מסמל הצלחה בקריירה. פתח צפון מזרחי מסמל תבונה והתפתחות אישית, ולעומתו, פתח צפון מערבי מסמל הרפתקאות וטיולים.
• כמה כללים חשובים נוספים – חשוב ביותר שהאזור שמסביב לדלת, החיצוני והפנימי, יהיה נקי, מטופח, לא עמוס מדיי ומושקע; חשוב שהדלת לא תהיה ממול לשירותים; חשוב ששום חפץ לא יחסום את הכניסה וישבש את זרימת הצ'י; אסור להציב מראה ממול הדלת שתהדוף את האנרגיה המנסה לחדור פנימה, ואם ישנה קומה שנייה, מומלץ שלא לבנות שירותים מעל הדלת.