דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> השפעת דלתות מעוצבות על חזות הבית - שריונית חסם

השפעת דלתות מעוצבות על חזות הבית

תפקידן הפונקציונאלי של הדלתות, בבית או בכל מקום אחר, הוא לאפשר לנו להיכנס ולצאת ממקום למקום. לדלתות הכניסה לבית ישנו אף תפקיד חשוב עוד יותר; הבית הוא המרחב הפרטי, האינטימי והבטוח של כל אחד מאיתנו, כאשר באמצעות דלת כניסה חסינה ובטיחותית ניתן לפקח על הנכנסים לבית ולצמצם לכדי מינימום את סיכוני הפריצה. הדלת היא גם חלק בלתי נפרד מהבית; היא הופכת את החלל האטום, לכאורה, למרחב פתוח, המאפשר כניסה פנימה לבני הבית, לקרובים ולאורחים. הדלת היא גם חלק בלתי נפרד מהעיצוב והארכיטקטורה המאפיינים את הבית, לא רק בעידן המודרני אלא לאורך כל ההיסטוריה האנושית. ולא בכדי, הדלתות בבנייה האוריינטלית עם העיטורים המיוחדים אינן דומות כלל לדלתות המערב אירופאיות הכבדות. באותה מידה, דלתות מינימליסטיות בסגנון הייטקי שונות לגמרי מדלתות בבתי האבן העתיקים. למעשה, הדלת היא המראה דרכה משתקף לא רק חלקו החיצוני של הבית אלא גם החדרים הפנימיים הממתנים לנכנסים.

דלתות מעוצבות – בין פרקטיקה לסמליות
המעבר מחדר לחדר דרך הדלת ובייחוד מהחלל החיצוני לחלל הבית הפנימי איננו רק תנועה ממקום למקום אלא הוא מהווה גם עדות לקבלה, לרצון לחלוק ולאישור בלתי כתוב לכניסה למקום האישי והאינטימי של משפחה או אדם אחר. מבחינה זו, לדלתות ישנה גם משמעות סימבולית עמוקה. יתרה מכך, הן גם נותנות ביטוי לאנשים הממתנים מאחוריהן מבחינה אסתטית. דלתות מעוצבות הן חלק בלתי נפרד מקונספט רחב יותר, שהוא עיצוב הבית כולו, מהמסד ועד הטפחות – החל מהמבנה החיצוני, דרך צבעי הקירות וכלה בריהוט בתוך החדרים. מבחינה זו, הדלת היא מרכיב בתוך "סימפוניה" עיצובית שלמה, ועליה להתאים לסגנון ו"לאמירה" האישית של בני הבית. באותה מידה, דלתות מעוצבות הן חלק בלתי נפרד מצו האופנה השלט, והדוגמאות לכך הן רבות. אם בימיה הראשונים של המדינה ניתן ואפילו היה רצוי להסתפק בדלת פונקציונאלית וצנועה, ברוח חלוצית המסתפקת במועט, במציאות המודרנית השתנו לחלוטין "פני הדברים". העידן המודרני מתאפיין בגיוון ובאקלקטיות גם מבחינת עיצובן של דלתות הבית. בהתאם לכך, ניתן היום למצוא מגוון של דלתות חיצונית ופנימיות – מחומרי גלם שונים ובמגוון רחב של עיצובים.  

דלתות מעוצבות – לספק הצצה לעולמכם הפנימי
דלתות מעוצבות הן, כאמור, חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית. בהתאם לכך, השיקול האסתטי החשוב ביותר לצורך בחירה נכונה של דלת הוא התאמה לסגנון העיצובי של הבית, ויצירת מראה הרמוני ונעים. מבחינה זו, ניתן היום למצוא דלתות מחומרי גלם שונים, המשרתים הן את המטרה הבטיחותית והן את המטרה האסתטית שלהן. אחת האפשרויות הפופולאריות היום בתחום היא דלתות הבנויות מכמה חומרי גלם, כדוגמת עץ מלא, מתכת או אפילו זכוכית מחוסמת. לדוגמה, ניתן לבחור בדלת מתכת בציפוי עץ, עם חלון זכוכית בעיצוב כפרי או מזרח תיכוני. דלת זו היא בעלת מראה חמים, המזמין פנימה.   

קיימים סגנונות רבים של דלתות כניסה, החוכמה היא לבחור את הדלת שתשתלב בצורה המושלמת עם המראה הבית. חשוב לעשות התאמה בין עיצוב הבית לדלת הכניסה, למשל, בבנייני דירות לא ניתן לשלב דלת כניסה גדולה ומפוארת כי זה יראה מוגזם במסדרון. כמו בבתים פרטיים נכון יותר להשקיע בדלת כניסה גדולה יותר בעיצוב יוקרתי. ישנן דלתות כניסה כפולות, דלתות מעץ, מתכת, וישנם מקומות המעצבים דלתות כניסה בהתאמה אישי.עליכם להשקיע מחשבה בבחירת הדלת הנכונה, יש להתחשב במיקום שלה, האם היא חשופה לשמש או לא, יש לחשוב על החומר המתאים ביותר עץ או מתכת