דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> בחירת דלתות לבית - שריונית חסם

בחירת דלתות לבית

דלת הכניסה לבית מיועדת בראש ובראשונה לגונן עלינו מפני הסכנות העורבות בחוץ, ופני גנבים הזוממים לחדור אליו. מעבר לכך, לדלת ישנה גם משמעות אסתטית, ופעמים רבות היא משמשת כמעין כרטיס ביקור של יושבי הבית. ההיצע הקיים היום בתחום דלתות הכניסה הוא עצום ביותר, כולל: צבעים, עיצובים וחומרי גלם שונים. הקטלוגים הצבעוניים בהם ניתן "לדפדף" גם ברשת האינטרנט, עם עשרות הדגמים, לא אחת רק מבלבלים ומקשים מאוד על ההחלטה. מסיבות אלה, חשוב מאוד להשקיע מעט מחשבה בתהליך בחירת דלתות לבית, ולוודא כי בנוסף לביטחון, הדלת גם יפה מספיק ומתאימה מבחינת העיצוב למראה הבית כולו.

בחירת דלתות לבית – כמה עצות חשובות
בחירת דלתות לבית צריכה להתבסס על מספר שיקולים חשובים:
• ביטחון – מטרתה האולטימטיבית של דלתות כניסה לבית היא, כאמור, לגונן על בני הבית מפני פריצה או כניסה של שאיננו רצוי. זהו גם השיקול המרכזי שצריך להנחות אתכם בעת בחירת דלתות לבית. בהקשר זה, כדאי שתבחרו בדלת מחומרים קשיחים עם מנגנון נעילה משוכלל המצמצם את סיכוני הפריצה לכדי מינימום.
• הגדרת צריכים – לפני שאתם פוצחים במסע חיפושים מתיש אחר הדלת האידיאלית, טוב תעשו אם תגדירו לעצכם כיוון מבחינת התקציב, הבטיחות וגם מבחינת העיצוב. בהתאם לכך, תוכלו להגיע אל היעד של בחירת דלתות לבית בצורה מסודרת וביעילות. 
• תקציב – היום ניתן למצוא דלתות איכותיות ביותר במחירים הנעים בין כמה אלפי שקלים בודדים לעשרות אלפי שקלים. בדקו מהו התקציב העומד לרשותכם, ובהתאם לכך, מצאו את הדלת הטובה ביותר. בכל מקרה, אל תתפתו להצעות זולות באופן מעורר חשד. שכן, לדלת הבית ישנו תפקיד חשוב ביותר, ויש להשקיע בה גם כדי שתמשיך למלא את תפקידה לאורך שנים. לעומת זאת, התפשרות על המחיר עלול לעלות לכם בהמשך ביוקר.
• עיצוב – כמו בכל תחום אחר, כך גם בתחום בחירת דלתות לבית ישנן אופנות ומגוון אפשרויות מבחינת העיצוב. בחרו בדלת המתאימה לטעמכם האישי וגם לסגנון הבית. אם אתם מתקשים במשימה, נסו להיזכר בדלתות שראיתם ומצאו חן בעיניכם. בכל מקרה, תוכלו לעבור על הקטלוגים באתר, להתרשם מההיצע ולבחור את הדלת שמצאה חן בעינכם. בהקשר זה, חשוב ש"לא לערבב מין שאיננו במינו" – כלומר, דלת עץ כבדה ומגולפת, בסגנון עתיק, ללא ממש תתאים לבית המעוצב בסגנון מינימליסטי ומודרני. ולהיפך, דלת מתכת צבעונית לא תתאים לבית לבנים בסגנון מזרחי עתיק.
• קראו חומר בנושא – כדי שבחירת דלתות לבית תהיה מוצלחת באמת, מומלץ מאוד להעמיק מעט את הידע בנושא. כך, ניתן לבצע קנייה מושכלת, ובעת הצורך גם לשאול את היצרן או המוכר שאלות מהותיות. היום ניתן למצוא חומר לקריאה על בחירת דלתות לבית בכתבי עת לעיצוב, בשבועונים שונים וגם באתרים איכותיים ברשת האינטרנט.