דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> מה עדיף: לרכוש דלת כניסה חדשה או דלת כניסה משופצת?
דלתות כניסה אינן פריט זול או פשוט. יחד עם זאת, מדובר בפריט שרוכשים אותו מתוך ידיעה כי הוא עתיד לשמש אותנו לאורך זמן. וטרם דיברנו על חשיבותן של דלתות כניסה הן בפן האסתטי - עיצובי והן בפן הפרקטי- פונקציונאלי (הגנה, שמירה, בידוד ועוד).

מה חשוב לכם?

דלת כניסה מעוצבת או דלת כניסה בעלת מראה חדש? מה מצבה של הדלת אותה אתם שוקלים לשפץ? האם המשקוף שלה, המנעול והצילינדר, הידיות וגומי האטימה במצב טוב או רעוע? וכמובן- מה התקציב העומד לרשותכם? שאלות אלו חייבות להילקח בחשבון היות שגם עלות של רכישת דלת כניסה חדשה וגם עלות שיפוץ דלת כניסה אינן עניין זול. במקרים בהם המשקוף הקיים, גומיות האיטום, המנעול ויתר האביזרים הנלווים אינם שמישים או שמתפקדים באופן לקוי, אזי יש מקרים (תלוי בסוג הדלת ובחומרי הגלם מהם היא עשויה) בהם מבחינה כלכלית אין כדאיות בשיפוץ הדלת אלא נכון יותר לרכוש דלת כניסה חדשה. במילים אחרות, ככל שמצבה של הדלת שלכם גרוע יותר, כך עלות השיפוץ תהיה גבוהה יותר, ולא בהכרח יהיה זה צעד נבון להשקיע.

יתרונות דלת כניסה משופצת

לרוב עלותה של דלת זו נמוכה יותר מעלותה של דלת כניסה חדשה, אלא אם כן, כאמור, החלטתם לשפץ דלת קיימת , שבדיעבד, לא נכון היה להשקיע בשיפוצה.

חסרונות דלת כניסה משופצת

דלת כניסה משופצת, לרוב עמידה פחות מול פגעי מזג האוויר, שינויי טמפרטורה ולחות. רמת הגימור שלה ואיכות הצביעה שלה הם ברמה מקצועית גבוהה מאוד, בעוד שרמת הגימור של דלת משופצת היא לרוב פחותה יותר (פעמים רבות הדבר נובע לא בהכרח מידיים פחות מקצועיות כמו שחומרי גלם פחות איכותיים ו/או מצבה של הדלת עצמה).דלתות משופצות אינן עוברות את בקרת האיכות שעוברות דלתות כניסה חדשות, ובהתאם לכך גם משך האחריות המוענקת.