דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> מעוניינים לחדש את צבע הדלת? כל מה שחשוב לדעת לפני תהליך הצביעה

שיטות צביעה בדלתות

קיים מגוון רחב של דלתות, סוגי דלתות, ובהתאם לכך גם שיטות הצביעה המומלצות. כך למשל, דלתות כניסה אינן נצבעות באותה שיטה בה נצבעות דלתות אש. שיטות הצביעה מותאמות הן לשימושי הדלת, הן לחומרי הגלם ממנה עשויה כל דלת והן לתהליך ייצור הדלתות. בנוסף לכך, חשוב לציין כי תהליך של צביעת דלתות שונה מתהליך של חידוש צבע קיים.

תהליך צביעת דלתות- הלכה למעשה: תהליך זה בנוי כמה שלבים. בשלב הראשון יש לנקות את הדלת, בשלב השני לשייף אותה, בשלב השלישי לצבוע אותה תוך הקפדה על היותה מונחת במצב מאוזן. צביעת דלת בכל פוזיציה אחרת עלולה לגרום לחוסר אחידות בגוון הצבע ו/ או בכמויות הצבע על פני הדלת. כך למשל, אם משעינים את הדלת כנגד הקיר וצבועים, אזי כמויות גדולות של צבע יכולות להתרכז בחלק התחתון של הדלת. השלב הרביעי של תהליך הצביעה מחייב ייבוש מוחלט של הצבע, ורק לאחר מכן מתבצע השלב החמישי והאחרון: התקנת הדלת.

סוגי צבעים לצביעת דלתות

אם אתם שמרניים בטעמכם האישי ואוהבים את הצבעים הסולידיים- תוכלו למצוא על נקלה קשת רחבה של צבעי לבן, חום, אפור ושחור, אך גם אם הינכם חובבי הצבעים הנועזים ויוצאי הדופן – לרשותכם מגוון עשיר של צבעים הן על בסיס מים והן על בסיס שמן.

טכניקות של צביעת דלתות

כאמור, יש להתאים את שיטת הצביעה ואת סוג הצבע לסוג הדלת. דלת פנימית דורשת צביעה שונה מאשר דלת כניסה היות ועל דלתות כניסה להיות בעלות כושר עמידות גבוה לשינויי טמפרטורה ולחות. צביעת דלתות פלדה שונה מאשר צביעת דלתות עץ. דלתות פלדה יש לצבוע בתנור או באמצעות התקנת ציפוי פורניר או PVC . כך או כך, יש להקפיד על שיטת הצביעה הנכונה כמו גם על הגוון הנבחר, ולקחת בחשבון כי בסיכומו של דבר, גם דלתות הבית שלנו הן חלק מעיצובו הכולל.