דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> דלתות הזזה- הכי מתאימות לחדר שינה
חדר השינה זה המקום בו אנו מטעינים את האנרגיה שלנו כל ערב ליום חדש. חשוב שהעיצוב שלו יהיה לטעמם של בעלי החדר, וצריך לשים לב שהוא מרגיע ולא מתריס, כי וילון אדום בחדר שינה, אפילו שזה צבע של תשוקה, עלול לרצד בעיניים ולגרום לנדודי שינה.... בדרך כלל חדרי שינה קטנים ביחס לשאר חדרי הבית, ולכן דלתות הזזה, הן מושלמות עבורם. לא צריך מקום לכנף הדלת, והדלת עצמה נכנסת לתוך כיס בקיר, בכלל לא תופסת מקום. יש היום דלתות מחומרים שונים, בדגמים מודרניים וקלסיים, כאשר אפשר למצוא מהמגוון הגדול דלת הזזה שמתאימה לכל חדר, והן לא חייבות להיות תואמות זו לזו לא מבחינת חומרי הגלם ולא מבחינת הדגמים.

עיצוב -למצוא את האיזון

עיצוב הוא לא רק עולם שעוטף את החיים שלנו, הוא מאפשר לנו גם לייצר פונקציות. מצד אחד לכל בית יש את הצרכים שלו וחיה בתוכו משפחה עם אורח חיים בסגנון מסוים, ולכן הבית צריך להתאים לה. מצד שני הבית הזה אמור גם למלא אחר פונקציות שונות. המטבח צריך להכיל את מה שהוא צריך, חדר האמבטיה צריך להיות הכי נוח ומרווח, הסלון צריך להיות לטעמם של בני הבית וכזה שיספק פינוק מול הטלוויזיה, וחדרי הילדים בדרך כלל ממוקמים עפ"י אורח החיים שלהם. אם יש לכם ילד מתופף בבית, אז כמובן שאתם תמקמו אותו הכי רחוק בבית, אבל חוץ מזה גם תדאגו שתהיה לו דלת מאסיבית, ואולי דלתות הזזה. גם כשמדובר בחדר שינה קטן, צריך להתייחס נכון אל המרחב והחלל ולנצל אותו בצורה המקסימלית, במקרה כזה נוקטים בטכניקות שמעניקות אשליה של גודל.

דלתות הזזה – חדרי שינה רומנטיים

יש אנשים שאוהבים חדרי שינה רומנטיים. באמצעות בחירה של מיטה נכונה ותאורה, אפשר לעצב חדר שינה רומנטי שמכיל את כל האלמנטים שהופכים אותו לרגוע, שלו ורומנטי. ראשית בחירה במבחר דלתות הזזה כל הבית, מובילה לכך שבשום חדר הדלת לא תופסת מקום ולכן אפשר להתחיל לחשוב על עיצוב. כדי ליצר חדר שינה רומנטי אפשר לתלות וילונות רכים ונשפכים, לצד כריות גדולות שמעניקות תחושה של ליטוף ורכות. לזה אפשר לצוות קונסולה בעיצוב קלאסי כמו שיש בחדרי נסיכות, עם שידה מתאימה לצד המיטה, מנורת לילה רומנטית אולי מברונזה, ואלמנטים שיהפכו את החדר הזה לבהיר, מרגיע ורומנטי.

איך מעצבים חדרי שינה לבני נוער?

יש בני נוער שממש לא רוצים חדר שינה רומנטי. באמצעות מוטיבים ותאורה, אפשר לעצב חדרי שינה לבני נוער שהולמים את העיסוקים והתחביבים שלהם. הרבה פעמים אלה משתלטים על סגנון העיצוב של החדר ומייצגים עבור הנער או הנערה את תוכן עולמם הפנימי. תחביבים כמו מוזיקה וספרות באים לידי ביטוי בחדר שינה, דלתות הזזה שסוגרות על עולמם, בעודם מגלים את העולם ומנסים לגלות גם את עצמם. בדרך כלל חדרי שינה של בני נוער מלאים בדברים שהם אוהבים ואין חדר שאין בו היום גאד'טים, מכשיר סלולרי, לפטופ או מחשב נייח. בני הנוער של ימינו יודעים עוד לפני ההורים שלהם, איזה עיצוב הולך היום, מהם הטרנדים והרבה פעמים הם גם רוצים חדרים כמו של החברים שלהם. ההשפעה ההדדית באה לידי ביטוי בצורה משמעותית. הם יכולים לבחור את מיטה כמו זו שיש לחבר הכי טוב שלהם, תמונות קיר ממש מאותה חנות, והעולם שלהם הרבה פעמים דומה מאוד לעולמם של בני גילם.