דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> דלתות כניסה- לגור בטירה...
המגמה של דלתות גדולות רווחת מאוד בקרב בעלי בתים פרטיים וקוטג'ים. מדובר בפתחי כניסה גדולים במיוחד, להם מתאימים דלת עץ כבדה מאוד, שמזמינה את הנכנסים ממש כמו לטירה או אחוזה עתיקה באנגליה. המגמה הזו של דלתות גדולות הייתה רווחת בתקופה שלא היו מייצרים דלתות בפסי ייצור, ואנשים שהיו גרים בבתים פרטיים גדולים או ליתר דיוק באחוזות עצומות, היו מזמינים דלת בהזמנה מיוחדת מנגר, ואז נגר לא היה נגר שעושה ארונות קיר אלא אומן בעץ, שמסוגל היה לכופף ולפסל בעץ. הנושא של עץ בבתים הללו היה הכרחי שכן זה היה החומר הטבעי הזמין, אבל גם הרבה ברזל בדיוק כמו שקורה היום במגמות העיצוב, הברזל חוזר ובגדול. לא רק בייצור של דלתות כניסה, אלא בכלל בעיצוב הבית.

רוצים דלת כניסה מיוחדת? הזמינו בהזמנה אישית

הנושא של הזמנת רהיטים,
דלתות או כל אלמנט אחר מעוצב באופן מיוחד בהזמנה, כבר ותיק במחוזותינו. אחרי גל היבוא המאסיבי של הרהיטים, אנשים רוצים לרהט את הבית שלהם בצורה מיוחדת ולמצוא רהיטים וגם דלתות כניסה, לא כמו של כולם, אלא שונים ומותאמים להם. בטעם האישי שלהם. היום, כמו שאנשים מוצאים רפד שירפד להם בבד מיוחד את הסלון, כך הם מוצאים חברות כמו למשל שריונית אשר מעסיקה נפחים אומנים אשר מסוגלים לייצר דלת בכל גודל לכל פתח כניסה וזה נעשה בצורה אומנותית ומושקעת במיוחד עבור המזמין. מדובר על דלתות שמכל אחת מהן יש רק דגם אחד מוזמן. הן נעשות בעבודת יד בדיוק כפי שהיו עושים בעבר דלתות, וזה מה שמיוחד בהן מאוד.

דלתות כניסה ממתכת- נגד גנבים

דלתות כניסה ממתכת היו הראשונות שנוצרו כדי להרתיע גנבים. היום יש בעלי בתים שלא מסתפקים רק בדלתות כניסה מפלדה, אלא מחברים את כל הבית גם למערכת אזעקה ורוצים להרגיש שהם גרים בבית מוגן. ייצורה של דלת הפלדה הראשונה בארץ היה אחרי מלחמת ששת הימים, כאשר כנופיות של ארגוני טירור פלסטינים התעמרו בישובים שונים בכניסת רכבים ואף בעלי חיים. החברה שפיתחה אז מנגנון מיוחד לדלתות נגד גנבים, החלה בפס ייצור מאסיבי של דלתות מפלדה, אבל תחילה היה להן צבע מבריק ואנשים לא רצו לקנות אותן בגלל זה. בהמשך החליפו את הצבע בציפוי דמוי עץ, מה שתרם מאוד למכירות שלהן והוביל את תעשיית דלתות הכניסה בארץ.

ביטחון במקום הראשון

במקום הראשון בייצור דלתות כניסה, יש התייחסות לנושא של ביטחון. דלת כניסה מפלדה אמורה להעניק לבעלי הבית תחושת ביטחון והגנה ולתת לו להרגיש שאיש לא יוכל לפרוץ אתה. היום יש דלתות שיש בהן מנגנונים מיוחדים, עם כל מיני אלמנטים המחסנים את הדלת ומעניקים לה חוזק ועוצמה, מול כל מיני שיטות פריצה, כולל מנגנון של דלת שמשמידה את עצמה, כאשר מנסים לפרוץ אותה, וננעלת במקום. כמובן שגנבים לא יכולים להתגבר על מנגנון כזה, והיא בהחלט דלת מבוקשת מאוד בקרב אנשים שמתגוררים בדירות או בבתים על קרקע, שאליהם יש יותר ניסיונות פריצה. בישובים רבים בארץ, מושבים וקיבוצים, מותקנות היום דלתות פלדה כדי למנוע פריצה. עיניהם של כנופיות הגנבים נתונות לבתים הללו ולכן מלבד חברת שמירה המבצעת שמירה במקום 24 שעות ביממה ובתים שמחוברים למוקד המתריע על ניסיונות פריצה. כמו כן כמובן כל דלתות הכניסה בישובים הללו, ממוגנות ומעניקות ביטחון לבעלי הבית.