דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> דלתות פנים לבית פרטי- ככה בוחרים!

דלתות פנים לבית פרטי- ככה בוחרים!

יש הרבה מאוד אנשים בארץ שמתגוררים בבית פרטי. בית כזה דורש תכנון מוקדם ושכירת שירותיו של אדריכל, אשר יתכנן את הבית בהתאם לרצונות של בעליו, תוך יישום עצות חכמות שיהפכו את הבית לנגיש ונוח. אדריכל מתכנן בית מהמסד עד הטפחות, או יש לומר החל מחלוקת החלל ועד בחירתם של דלתות פנים. הן אגב, הפכו להיות היום כמו תכשיט בכל בית ומדגישות כל סגנון. השאלה הראשונה שאנשים שבונים בית פרטי שואלים את עצמם היא האם הם רוצים בית דו מפלסי או בית במפלס אחד. כאשר בוחרים במפלס אחד, סביר להניח שאם שטח האדמה לא גדול מאוד, אז הבנייה תהיה על חשבון גינה יותר גדולה. חשוב מאוד להבין אם יש צורך במפלס אחד ועד כמה הגינה חשובה. האם אתם אוהבים לשבת בגינה? האם תשתמשו בה הרבה. האם אתם נוהגים לארח הרבה אנשים אצלכם ולכן זה חשוב, או שאתם יכולים להסתפק בגינה קטנה ולבנות בית גדול במפלס אחד. למפלס אחד אגב יש יתרונות רבים. בדרך כלל בית בן 2 מפלסים דורש עלייה וירידה תכופות בתוך הבית, ותכנון מאוד מוקפד, כדי שלא תצטרכו את החדרים למעלה במשך כל היום, ואז תיאלצו לרדת ולעלות כל היום. זה מחייב תכנון מדויק. ההחלטה לבנות בשני מפלסים ולהשאיר גינה גדולה מאוד אופיינית דווקא לישראל, בגלל שבקיץ החם אנשים אוהבים לשבת בגינה באוויר הפתוח.

איפה יהיה הסלון?

אחת ההחלטות הכי חשובות בבנייה של בית ובתכנון חלוקת החלל, היא היכן למקם את הסלון. השאלה הזו חשובה בעיקר למי שיש להם גינה. האם הסלון יפנה אל הגינה? האם הסלון יפנה אל הנוף? כל זה מתבקש בתנאי שבאמת בוחרים בנוף ובאוויר שיש בחוץ, ולא פותחים את הסלון לסלון של השכנים, כי אז זה לא בדיוק הנוף שאתם רוצים לראות. אם אין אילוצים, מוטב לפתוח את הסלון לחזית הדרומית עם אפשרויות של הצללה וסגירה הרמטית בפני קור וחום. בחירה של דלתות פנים מהסלון תהיה גם בחירה של דלתות פנים מומלצות, דלתות פנים אקוסטיות שימנעו גם כניסה של רעש וגם של קור וחום. יש היום מגוון רחב של דלתות פנים שהמילוי שלהן מפוליאוריתן, מבטיח שקט בתוך הבית וגם הרמטיות בפני מזג האוויר.  יש חשיבות רבה גם לתליית סוג של וילון בסלון, בעיקר אם יש שמש מסנוורת. יש היום וילונות בעלי שתי שכבות שנועדו להבטיח הצללה מלאה בשמש וכאשר היא נעלמת, משתמשים באריג הדק יותר שמהווה בעצם את השכבה השנייה של הוילון.

מה יהיה הגוון של דלתות פנים לחדרי השינה?

מיקום חדר השינה של ההורים, משתנה מבית לבית. השאלה הנשאלת היא אם יש ילדים קטנים שצריך להיות קרובים אליהם במשך הלילה, או שמדובר על בני נוער שדווקא מוטב להתרחק מ"הרעש" שהם מקימים. בדרך כלל בבתים של זוגות צעירים, מתכננים את יחידת ההורים במפלס עם חדרי הילדים ובאמצע ממקמים מרפסת או חדר משפחה, או כל חלל אחר שיוצר את הבידול בין חדר השינה של ההורים לחדרי הילדים. אם מדובר דווקא במשפחה שיש בה גם זוגות מבוגרים, ממקמים את יחידת ההורים במפלס אחר או בנפרד. חשוב גם לעשות הכנה למעלית אם יודעים שיום אחד היא תותקן ותשמש את בני הזוג המבוגרים. כאשר ממקמים כל כך הרבה חדרים במפלס אחד, חשוב לבחור בסדרה של דלתות פנים איכותיות, ואפשר גם בצבעים שונים, תלוי מה סגנון הבית. ניתן למצוא דלתות פנים מעוצבות הן כאלה שהן עמידות בפני מים וטרמיטים, יש לכם יכולת הרמטית של אקוסטיקה וקור וחום, הם נטרקות בשקט והן חזקות ויציבות. איפה תהיה יחידת ההורים? ההחלטה היכן למקם את יחידת ההורים בבית, היא החלטה חשובה מאוד. ביחידה הזו יש שלוש פונקציות והן: חדר ארונות, חדר שינה וחדר מקלחת. ארגון הפונקציות האלה תלוי בצרכים של בעלי הבית ובסגנון שלו. אפשר למקם את ארון הבגדים בנפרד כחדר ארונות, להקים מקלחת פתוחה לחדר, או לסגור את הפונקציות השונות עם דלתות פנים שונות ומסוגננות באותו צבע, כאלה שמתאימות לסגנון העיצוב של חדר השינה ויחידת ההורים. אם הריהוט שלכם בהיר מתאים דלתות פנים בצבעים עזים, ואם חדר השינה שלכם בצבעים עזים, דלתות פנים יכולות דווקא להיות בצבעים סולידיים כדי לשבור את הצבע הסולידי.