דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> מה זה דלתות קו אפס?

מה זה דלתות קו אפס?

דלתות קו אפס, הן דלתות שמותקנות בקו ישר עם קיר המבנה בו הן מותקנות. הן נמצאות בקו ישר עם הקיר, ולכאורה מהוות חלק ממנו. גם המשקוף שלהן שטוח והן לא בולטות בשום צורה כמו שקורה עם דלתות שהן לא בקו אפס. האיחוד עם הקיר והדלת יוצר מראה מאוד יוקרתי, נקי ואסתטי ושייך לסגנון עיצוב ההייטק. דלתות קו אפס הן טרנד מאוד גדול היום. אדריכלות הייטק היא סגנון עיצוב ששייך לפוסט מודרניזם. זהו סגנון המאופיין בבנייה מתקדמת, שימוש בטכנולוגיה ובחומרים חדשניים וקלים והדגשה של טכנולוגיה במראה. האדריכלים הכי נחשבים באדריכלות הזו הם רנצ'ו פיאנו, סר נורמן פוסטר וריצ'ארד רוג'רס. הסגנון מתבסס על גישה של אדריכל מאוד חשוב בשם מיס ואן דר רוהה, אשר לדעתו על האדריכלות לייצג את הטכנולוגיה של התקופה ולשלב אותה באופן בולט. "אלוהים נמצא בפרטים הקטנים" זו הייתה הגישה וזה כולל גם שימוש בתוכנות ובמחשבים לתכנון מפורט.

מהי אדריכלות הייטק?

אדריכלות הייטק חותרת לשלב בין חומרים טכנולוגיים לחומרים מסורתיים ולפיתוח של שיטות בנייה ושילוב של חומרי גלם שונים, כאשר המטרה היא בסופו של דבר להיות פונקציונאלית. מרכז פומפידו בפריז למשל הוא דוגמה קלאסית לאדריכלות הייטק. כאשר מביטים עליו, רואים את ההבלטה של התשתית ומערכות הבניין. החשיפה של מערכות האוורור, המזגנים, צינורות המים ו"החלקים הפנימיים" של הבניין, הם בעצם הסגנון עצמו, שלא מסתיר אלא מבליט את מה שבדרך כלל למשל בסגנון קלאסי עושים הכול כדי לא לחשוף. פה בא הסגנון הזה ומכניס כל אחד לקרביים של הבנייה עצמה, עד לפרטי פרטים. גם מגדל אייפל נחשב למונומנט של סגנון ההייטק וגם ארמון הבדולח. הם זכו בעבר לקיתונות של מים רותחים על המראה הלכאורה "בלתי גמור" שלהם ועוררו סערה גדולה. אבל זה לא הפריע לסגנון ההייטק להמשיך ולפרוח והיום גם בארץ יש הרבה מאוד בתים, בניינים, משרדים וחללים שמתוכננים ומעוצבים בסגנון הזה עם דלתות קו אפס.

דלתות קו אפס- חשוב לעיצוב

דלתות קו אפס הן פיתוח שנוגע לעיצוב הבית ולשילוב של דלתות פנים בו. המראה הוא נקי ואסתטי, דלתות שהן שטוחות ומהוות חלק מהקיר עצמו מהקו הישר ולכן הן נקראות דלתות קו אפס. אפשר לייצר אותן היום בזכות השיפורים הטכנולוגיים המתקדמים של הענף. הם מצוידים במנגנוני הפעלה מתקדמים ומותאמות לכל חלל וגם לכניסה ראשית. הדלתות מותקנות באופן שטוח ומהוות כאמור ולכאורה, חלק מהקיר עצמו לכן אפשר גם לעצב אותן כחלק מהקיר. חברות המפתחות דלתות קו אפס, מציעות גם עיצובים חדשניים במיוחד, שמקנים למבנה מראה ייחודי וזה יכול להיות סניף בנק, בית מלון או בית פרטי. דלתות קו אפס מאובזרות ומעוצבות ממיטב חומרי הגלם, בהתאם לתקנים המחמירים ביותר. הן דורשות לקיחת מידות מושלמת לסגירה הרמטית, תרתי משמע ושילוב של דלתות קו אפס בקירות שונים. היום אפשר להתקין דלתות קו אפס בכל קיר של מבנה, בעיצובים ובגוונים שונים. אם יש לכם סגנון הייטק בבית או במשרד, זו הדלת האולטימטיבית לסגנון הזה.

עולם הדלתות המתפתח

דלתות קו אפס, הן עוד חידוש מרענן בעולם הדלתות שלא חדל לפתח ולרגש עם קולקציות חדשות של דלתות בעיצובים מרשימים, עם פיתוחים טכנולוגיים מתקדמים ובגוונים שרק חלמנו שיהיו לנו בבית. אם בעבר תפקידן של הדלתות היה רק לחצוץ בין חלל לחלל, הרי שהיום הן מהוות אלמנט חשוב ביצירת הרמוניה ובחיזוק הסגנון הנבחר בכל בית.