דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> דלתות פלדה- ההיסטוריה של הביטחון העצמי | שריונית חסם דלתות לבית

דלתות פלדה- ההיסטוריה של הביטחון העצמי

בשנות השבעים אירעו הרבה מאוד מקרים של חדירה ופריצה לבתים בארץ, שבוצעו ע"י ארגוני טרור. אנשים החלו לחשוב, כיצד הם יכולים להגן על ביתם. היו שהשתמשו בכמה מנעולים, והמגמה הזו של חיפוש אחר דלת שתעניק ביטחון, היא זו שהובילה בסופו של דבר לייצור ופיתוח של דלתות פלדה. תחילה הייתה מגמה אחרת, מנעולים וצילינדרים משוכללים הותקנו על דלתות עץ, אבל אחר כך הבינו היצרנים כי דלת עץ, ככל שיהיו בה הרבה מנעולים לא יכולה להוות הרתעה כמו דלת שהיא עצמה ממוגנת, שהיא עצמה עשויה מפלדה ובלתי ניתנת לפריצה. לדלתות הפלדה הראשונות היה צבע אפוקסי מבריק, והן הזכירו טקסטורה של מכוניות, מה שגרם ליצרני דלתות הפלדה הללו, לחפש אחר פתרון יותר סביר למראה יותר ביתי. בסופו של דבר אחרי כמה שנים החלו לצפות דלתות פלדה בציפוי VINORIT שמראהו היה כשל עץ, הדלת מולאה בצמר סלעים, כדי לעמעם את קול הנקישה על הפלדה, ואז היו הצרכנים מוכנים לקבל את דלת הפלדה בברכה בביתם.

מנגנונים של דלתות פלדה

ייצורן של דלתות פלדה, הוביל לפיתוח סוגים שונים של צילינדרים המתאימים לדלתות כאלה. עכשיו יכלו היצרנים לפתח בריחים חזקים בגדלים שונים, בלי לחשוש שהם עלולים לשבור את בסיס העץ של הדלת. כאשר מדובר בפלדה, שום דבר לא עומד בפניה. כך בעצם נוצרו כל דלתות הפלדה בארץ. אין כמוהן כדי להגן על המשרד אן הבית, הן מהוות הגנה מקסימלית, לפורצים קשה מאוד לפרוץ דלת פלדה והרבה פעמים הם זקוקים לציוד מכני מתאים כדי להתמודד עם דלת כזו. דלתות עץ הן ממש כמו "צעצוע" ליד דלתות פלדה. אם עד ייצורן של דלתות פלדה היה לפורצים קל מאוד לפרוץ כל דלת, דלתות הפלדה הפכו להיות גורם מרתיע ובלתי ניתן לפריצה בהרבה מאוד מקרים. הפלדה היא חומר גלם מאוד קשיח ומוצק, ויחד עם מנגנוני הגנה משוכללים, זוהי הדלת האולטימטיבית אשר יכולה לספק הגנה לכל בית. דלתות פלדה לכניסה של בית, חייבות להיות ב-100% עשויות מפלדה.

דלתות הבייסיק של שריונית

לשריונית סדרת דלתות פלדה בייסיק, אשר הפכו להיות הבחירה המועדפת על הרבה מאוד צרכנים וגם קבלנים בארץ. הן עברו שינויים מפליגים ומשופרים הן במנגנוני הנעילה והן במבנה שלהם והיום הן מספקות את מלוא הביטחון וגם העיצוב המודרני בכל כניסה. דלתות פלדה אלה, מהוות תשובה הולמת ועומדות בכל התקנים המחמירים כולל ת"י 3044. זוהי סדרה של דלתות פלדה חזקות מאוד לבתי מגורים וגם למבני ציבור. הדלתות מצוידות במנעול דגם 124, קוטר הבריחים הוא 10 מ"מ והם חודרים לעומק של 25 מ"מ למשקוף פנימה. לדלתות יש גם מנגנון של השמדה עצמית. ברגע שמנסים לפרוץ את הדלת, היא ננעלת ושום פורץ לא יכול לחדור למנעול שלה. בנוסף יש לדלת עוד מנעול צילינדר מדגם בייסיק וסגר ביטחון טיבלוק. זוהי דלת עם פרזול מסוגנן בגוון ניקל, בידוד אקוסטי ברמה גבוהה והיא עמידה לכל פגעי מזג האוויר. בכל מקרה מומלץ בדרך כלל בהתקנת דלתות פלדה בכניסה, להתקין גם גגון, כדי למנוע עד כמה שניתן מגע של מים עם הדלת.

2023 BASIC

סדרה נוספת של דלתות פלדה היא BASIC 2023. אלה הן דלתות דגם 124, עם סגר ביטחון טיבלוק, פרזול מסוגנן בגוון ניקל, בידוד אקוסטי ותרמי ברמה גבוהה ועמידות בכל מזג אוויר. לשריונית יש היום גם פס ייצור של דלתות, שמעבר לביטחון שהן מקנות, הן מביאות עיצובים חדשים ומרהיבים לכל בית. היום הדרישה של הלקוחות היא לדלתות פלדה עם ביטחון אבל גם עם יופי. הדלתות הפכו להיות הכניסה האופנתית הראשית לכל בית ומשרד, והן ממוקמות היום גבוה ברשימת המוצרים המעוצבים לבית ולעסק. בעידן בו אנשים שמים לב לעיצוב הבית שלהם, אין שום סיבה שישכחו לחשוב גם על הדלתות שהם רוכשים הביתה. דלתות פלדה מעוצבות, זו המילה האחרונה היום בתחום הדלתות.