דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> דלתות לחדרים - שריונית חסם

דלתות לחדרים

דלתות לחדרים, הידועות גם בשם "דלתות פנים", משמשות להפרדה בין חדר לחדר, יוצרות תחושת פרטיות ומונעות מעבר של רעש, ריח או נוזל מחדר אחד לאחר. דלתות לחדרים הן פשוטות יותר ביחס לדלתות הכניסה, והסיבה לכך ברורה – הן אינן משמשות כחיץ מפני העולם החיצוני ואינן מיועדות לגונן עלינו מפני סכנות ופריצות. מבחינה אסתטית, שלא כמו בעבר, היום ניתן למצוא מגוון של דלתות לחדרים, שמעבר לתפקידן הפונקציונאלי, הן גם חלק בלתי נפרד מעיצוב הפנים של הבית. בקטלוג של חברת "שריונית חסם" תוכלו למצוא מגוון דלתות פנים שיתאימו בדיוק לצרכים ולסגנון העיצוב של הבית.

דלתות לחדרים – מגוון אפשרויות
לדלתות החדרים ישנם, כאמור, מספר תפקידים פונקציונאליים; הן משמשות כחיץ בין חלל לחלל, מבודדות מבחינה אקוסטית ובחדרי אמבטיה עליהן לעמוד גם בפני תנאיי לחות אופייניים. מבחינת חומרי הגלם של דלתות לחדרים, ניתן למצוא מגוון עצום, החל מעץ מלא, דרך זכוכית וכלה באלומיניום. כמו כן, ניתן למצוא דלתות לחדרים בשילוב של מספר חומרים ואפילו עם בדים, הניתנים לכיבוס. היום ניתן גם לקנות דלתות לחדרים מלוחות פורניר המודבקים זה לזה ויוצרים דוגמאות ייחודיות. ישנן גם דלתות לחדרים הצבועות בלכה רב שכבתית, עם גימור מושלם מבחינה אסתטית וגם מבחינת העמידות בפני שריטות או מים. במקרים אלה, גם משקופי הדלתות צבועים בצבע זהה. לרבות מדלתות החדרים מוצמד פס אטימה מיוחד המונע את רעש הטריקה ויוצר בידוד אקוסטי. תמיד ניתן לבחור גם דלתות לחדרים מעץ המעניקות לבית מראה טבעי וחמים מאוד. בדלתות אלה ניתן לשלב גם חלון זכוכית, ריקועים או קישוטים שונים, המשדרגים אותן. לעומת דלתות העץ, דלתות לחדרים מאלומיניום הן בעלות מראה מודרני, מינימליסטי ותעשייתי מעט, כאשר גם להן ניתן להעניק גוון משודרג באמצעות זכוכית או אפילו ציפו פיל המעניק להן מראה עצי מעט.

דלתות לחדרים – כיצד לבחור?
בשל הגיוון הרב הקיים בתחום, לעיתים לא פשוט לבחור דלתות לחדרים. עם זאת, חשוב לזכור כי השיקול המרכזי בבחירת דלתות לחדרים הוא השימוש הפונקציונאלי שלהן. לדוגמה, דלת לחדר שישמש כסטודיו למחול או כאולפן הקלטות צריכה "לנעול" את קולות המוסיקה, ולכן לרוב כדאי לבחור בדלת עם שכבה אקוסטית מבודדת. בבתים בהם ישנם בעלי חיים ניתן להתקין גם כמה דלתות לחדרים מוגבהות מעט או עם פתח תחתון, כדי לאפשר לבעלי החיים לנוע בחופשיות בתוך הבית. כמו כן, מומלץ מאוד להתאים דלתות לחדרים ביחס לקו האסתטי השליט בבית ומתאים לטעמכם.

עוד בנושא עיצוב פנים הבית - ספות פינתיות