דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> כיצד בוחרים דלת כניסה לבית | דלתות כניסה | דלת כניסה

אילו אלמנטים נלקחים בחשבון כשבוחרים דלתות כניסה

כיצד בוחרים דלת כניסה לבית

כאשר עליכם לבחור דלת כניסה לביתכם, ישנם שני אלמנטים חשובים ביותר, שצריכים להילקח בחשבון. אחד בטיחות, והשני, עיצוב הדלת. כעיקרון, אלמנט הבטיחות הוא החשוב ביותר. מכיוון שזהו תפקידה של דלת כניסה, לאפשר רק לדיירי הבית, ולאנשים המורשים על ידם, להיכנס לבית. על הדלת גם להיות חזקה, בעלת צילינדרים ומנגנוני נעילה מתוחכמים, וזאת, על מנת למנוע מפורצים להיכנס לביתכם ללא קושי. דלתות כניסה צריכות להוות מחסום בלתי עביר כנגד פורצים. זוהי כמובן שאיפתם של היצרנים ושל הצרכנים. היום אין צורך להתפשר על אף אחד מהקריטריונים החשובים בעת שבוחרים דלת, כי היום ניתן למצוא דלתות חוץ בעיצובים חדשניים ומפתיעים, שמעניקות את מקסימום ההגנה שדלת איכותית צריכה להעניק לכל בית אב בישראל.

האלמנט העיצובי כשיקול לבחירת דלת כניסה לבית

האלמנט הנוסף שנלקח בחשבון כאשר מחפשים דלתות כניסה, הוא האלמנט העיצובי. ישנם הבדלים בין הדרישות של משפחה המחפשת דלת כניסה לדירה בבניין מגורים, לבין דלת כניסה לבית פרטי. לרוב, דלת כניסה לבית פרטי, היא דלת ברוחב כפול מדלת בבית משותף, והיא אמורה לעמוד חשופה בחזית הבית. היא מהווה חלק חשוב מהעיצוב החיצוני של הבית, כשמצד אחד היא אמורה להרתיע פורצים, אך גם להיות אלגנטית ומזמינה, כשער כניסה לבית המשפחה. ניתן היום בקלות, להתאים את עיצוב דלת הכניסה לעיצוב החיצוני של הבית, אם מדובר בבית פרטי, וגם לעיצוב הפנימי של הבית, כשמדובר בחלק הפנימי של הדלת.

דלת הכניסה היא כרטיס הביקור של הבית

כאשר אדם מגיע אליכם לביקור בפעם הראשונה, פריט העיצוב הראשון שהוא נתקל בו, היא דלת הכניסה לביתכם. ישנן דלתות כניסה המעוצבות בדגמים שונים ועשויות מחומרי גלם בעלי חוזק שונה. כאשר בוחרים דלת כניסה, לבית פרטי או לדירה בבניין מגורים, חשוב להקפיד על התאמה בין עיצוב הדלת לבין העיצוב של הבית. במשך שנים שלט המראה של דלתות כניסה סטנדרטיות, בצבעי חום, קרם, אופווייט וכדומה. הדלתות היו לרוב חלקות, והנושא שבעיקר התייחסו אליו, היה הנושא הבטיחותי, ופחות הנושא העיצובי. מאז תחום הדלתות עבר הרבה שינויים, והשוק מוצף בעיצובים מרהיבים של דלתות כניסה לבית, בעיצובים חדשניים ובגוונים מפתיעים.

מה ניתן ללמוד על דיירי הבית באמצעות עיצוב דלת הכניסה

דרך הבחירה של עיצוב הדלת החיצונית, אפשר ללמוד הרבה על ההעדפות העיצוביות של דיירי הבית. כעיקרון, דלת כניסה חיצונית בעלת עיצוב חדשני, בגוון מודרני ובעלת מנגנוני נעילה מתקדמים, יכולה לשמש קדימון למה שמחכה לנו בבית. הרצון להפתיע ולסקרן את המוזמנים, עוד כשהם מחוץ לדלת, יכול לרמוז על רצונם של דייר הבית לתת לנו טעימה ממה שצפוי לנו מבחינת העיצוב הפנימי של הבית. מה שנותר לנו לעשות, הוא פשוט לצעוד פנימה ולגלות אילו הפתעות עיצוביות הכינו לנו דיירי הבית.