דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> מחירי דלתות - שריונית חסם

מחירי דלתות

הדלתות משמשות עבורנו כפתח הכניסה והיציאה מהבית ואליו, מהחדרים החוצה או מכל בניין ואולם. מבחינה זו, לדלתות, כולל לדלתות הבית, ישנו תפקיד כפול – הן מאפשרות לנו להיכנס לחללים תחומים והן גם שומרות על אותם חללים מפני כניסה של אלה שאינם רצויים. בהקשר זה, לדלתות הכניסה לבית ישנה חשיבות מכרעת; שכן, הבית מהווה עבורנו חלל אינטימי ואישי, בו אנו חשים מוגנים מפני הסכנות העורבות בחוץ. מסיבה זו, חשוב ביותר כי דלתות הבית יהיו חזקות וחסינות מספיק, וישרו תחושה של ביטחון. בנוסף לכך, לכל הדלתות ובייחוד לדלתות הכניסה ישנו היום גם תפקיד אסתטי חשוב. כל אלה הם גורמים חשובים המשפיעים באופן ישיר ועקיף על מחירי דלתות. 

השוואת מחירי דלתות – היצע וביקוש

היום ההיצע הקיים בשוק של דלתות הוא עצום ביותר, והתחרות רבה. מסיבה זו, במסגרת השוואת מחירי דלתות ניתן למצוא פערי מחירים גדולים בין דלתות ייעודיות שונות, העשויים להגיע אפילו לכמה אלפי שקלים ויותר. להבדלי מחירים אלה ישנם מספר יתרונות; בשוק מתפתח ודינאמי שכזה, התחרות בין החברות המייצרות והמשווקות גדלה, ובהתאם לכך יורד המחיר ומתרבים המבצעים. בנוסף לכך, כמעט כל אחד יכול למצוא את הדלת המתאימה ביותר לצרכיו ולתקציב העומד לרשותו. עם זאת, חשוב ביותר לזכור, כי לטווח ארוך התפשרות על האיכות לטובת מחיר זול מהממוצע איננה מומלצת, בייחוד כאשר מדובר בדלתות כניסה. שכן, לדלתות אלה ישנו תפקיד בטיחותי, והן צריכות להיות חזקות ומוגנות מספיק. כמו כן, חיסכון לטווח הקצר, בעת הקנייה, אפילו בתחום דלתות פנים מחירים, לרוב מסתבר כבלתי רווחי לאורך זמן. שכן, אורך חייהן של דלתות מחומרי גלם שאינם חזקים מספיק או שאינן עשויות בהתאם לתקנים מחמירים, הוא קצר ביותר, לעומת דלתות איכותיות. מסיבה זו, מומלץ לערוך השוואת מחירי דלתות בהתאם לקריטריונים שונים, ולבחור בדלת איכותית במחיר הוגן.

מחירון דלתות – פרמטרים חשובים

היום נקבעים מחירי דלתות ביחס למספר פרמטרים מרכזיים:
• חומרי גלם – אחד הפרמטרים המרכזיים המשפיעים על מחירון דלתות הוא חומר הגלם ממנו הן עשויות. שכן, החומרים מהן עשויות הדלתות משפיעים מאוד על עמידותן ועל בטיחותן. פלדה ועץ מלא הם שניים מחומרי הגלם, המשמשים לעיצוב דלתות, כאשר מחירי דלתות אלה נעים לרוב בין 4,500 ש"ח ל-11,500 ש"ח ביחס למשתנים, כדוגמת מילוי, איכות ועיצוב. ישנן גם דלתות הנעשות באמצעות שילוב של מספר חומרים, המשפיעים על חוסנן וגם על המראה שלהן.
• עיצוב – פרמטר נוסף המשפיע על מחירון דלתות הוא, כמובן, נושא העיצוב. בהקשר זה, ככל שעיצוב הדלת הוא מיוחד ויוקרתי יותר, כך גם עולה מחירה. לדוגמה, שילוב של זכוכית מיוחדת או חריטה עדינה, שנעשתה בעבודת יד מייקרים את מחירי הדלתות.
• מערכת נעילה – תפקידה של מערכת הנעילה היא להפוך את הדלת לחסינה יותר בפני פריצות ופגיעות. ככל שמערכת נעילה זו היא יותר מורכבת ויותר משוכללת, כך גם עולה מחירה של הדלת.

דלתות יוקרה - כמה הן יקרות? הביטוי דלתות יוקרה משדר לעיתים דבר אחד, מחיר גבוהה שלא כל אחד יכול לעמוד לא, אך דבר זה אינו מדויק דלת יוקרה יכולה לשדר מראה יוקרתי אך לא מחייב שהיא תעלה הרבה יותר מדלתות סטנדרטיות שאנו מכירה. כמובן שישנן דלתות יוקרתיות שעולות יחסית יקר יותר, לרוב אלו יהיו דלתות בעיצוב אישי או מעץ מלא, במקרים אלו אכן יהיה צורך בהוצאה כספית גדולה יותר. יחד עם זאת חשוב מאוד לקחת בחשבון שמדובר בהשקעה חד פעמית, לרוב לא מחליפים דלתות כניסה, כך שחשוב מאוד להשקיע, דלת כניסה היא חלק מהעיצוב החיצוני של הבית, כך שכדאי לכם להשקיע קצת יותר וכך להוסיף למראה החיצוני. כמו כן הדבר הראשון שאורח פוגש הוא דלת הכניסה וכמו שכולנו יודעים הרושם הראשוני הוא הקובע.