דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> למה משמשות דלתות פלדה?

בין אם רכשתם דלת פלדה כדלת חוץ ובין אם רכשתם דלת פלדה כדלת פנים, חשוב להקפיד הן על איכות הדלת והן על התקנה מקצועית ונכונה. "שריונית חסם" מייצרת דלתות פלדה מחומרי גלם איכותיים בלבד. אנו יודעים כי דלת היא מוצר שאין מחליפים חדשות לבקרים וחשוב לנו שתיהנו ממנה ומהיתרונות שלה לאורך זמן. חשוב לא פחות שתקבלו תמורה לכספיכם גם מבחינת החזות של הדלת. דלתות פלדה מבית "שריונית חסם" שומרות על המראה החדש והמעוצב שלהן לאורך זמן.

כיצד מתבצעת התקנתה של דלת פלדה?

תחילת העבודה מתחילה במשקוף. כאשר מדובר בדלתות פלדה המשקוף הוא בבחינת מסגרת המוודאת שהדלת "יושבת" היטב במקומה, יציבה ובטוחה. חשוב לוודא כי גודל המשקוף מתאים בצורה מדויקת לפתח של הכניסה ולקחת בחשבון כי יש דלתות כניסה בעלות גודל סטנדרטי ויש דלתות כניסה בגדלים חריגים ובמידות מיוחדות. והיה ואתם בונים בית או משפצים את פנים הבית ומעוניינים לשלב התקנת של דלת פלדה כבדה- רצוי שהמשקופים יותקנו בתוספת יציקת בטון לצורך חיזוק. אופציה נוספת היא להשתמש ב"משקופי הלבשה" שמיועד לכך. דלתות פלדה- על אף שכשמן כן הן- עשויות מפלדה, הן אינן יצוקות מקשה אחת. לו היתה דלת פלדה יצוקה כמקשה אחת קשה היה לפתוח ולסוגר אותה, אם בכלל. ייצור דלתות פלדה הוא תהליך מורכב הדורש דיוק.

אם דלתות פלדה אינן עשויות מפלדה יצוקה- ממה הן עשויות?

דלתות אלה מורכבות בשני לוחות פלדה המחוזקות באמצעות קורות מיוחדות המיועדות לכך.בזמן ייצורן של דלתות אלה מוחדר חומר שנקרא פוליאוריטן. חומר זה הוא פולימר המשמש לייצור של מגוון של מוצרים כגון ריפוד, דבקים, פגושים ועוד. פוליאוריטן הוא חומר גלם חשוב בתהליך ייצור דלתות פלדה והוא זה שלוקח חלק במשקל הדלת וביכולת לפתוח ולסגור אותה בהתאם לצורך. יתרון נוסף שיש לחומר גלם זה הוא ביכולת הבידוד המצוינת שלו. פוליאוריטן מבודד מצוין הן מפני רעשים והן מפני טמפרטורה.

ומה בנוגע לעיצוב?

דלתות פלדה מגיעות במגוון של עיצובים בהתאם לייעודן. כאמור, דלת כניסה העשויה מפלדה תעוצב באופן שונה מדלת פנים או דלת ביטחון. דלתות פלדה יכולות להיות מעוצבות בדמוי עץ ולשוות לבית מראה כפרי עתיק. ניתן לעצב דלתות ביטחון בשילוב פיתוחים ופרזולים דקורטיביים. ישנה אפשרות לשלב שימוש בזכוכית מחוסמת למטרות דקורציה. במילים אחרות, בהתאם לסגנון העיצוב המועדף עליכם- עיצובן של דלתות פלדה מבית "שריונית חסם" והתאמת האביזרים הנלווים כגון ידיות ומנעולים.