דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> דלתות אש מצילות חיים: למי הן מיועדות איך ולמה חשוב לבחור נכון

דלתות אש - למי הן מיועדות?

בכל בית עסק מרחפת תמיד סכנת שריפה. לכן, כל בתי העסק, מקומות העבודה ומקומות הבילוי מאובזרים באמצעי הגנה נגד שריפה: יציאות חירום, מטפים ועוד. דלת אש מספקת לעובדים במקום העבודה ולמבלים במקומות בילוי הגנה מרבית בפני שריפות.

 

כיצד "עובדות" דלתות אש?

מבנה הדלתות האלה וחומרי הגלם מהן הן עשויות מאפשר להן למנוע מהאש לחדור דרכן ולהתפשט ליתר החדרים או האולמות שבמקום. יתרה מכך, הן לעולם לא נעולות על סורג ובריח, מה שאפשר פתח מילוט במקרה הצרוך.

 

דלת אש - האם היא בעלת מראה חריג או יוצא דופן?

לא. למעשה,דלת אש נראית כדלת "רגילה" לכל דבר ועניין. היא מיוצרת במגוון של פורמטים וסגנונות עיצוב, לרוב היא עשויה מעטי פלדה הממולאים בחומרים מבודדים כגון לוחות גבס, צמר סלעים או ורמיקולט (חומר בעל תכונה שהמאפשרת לו להתנפח). תפקידם של החומרים המבודדים הוא לסייע בהפחתת מעבר החום שנוצר בעקבות השריפה אל החלל שמעבר לדלת. במקרים מסוימים, איכות הבידוד כה גבוהה עד כי ניתן לגעת בדלת בזמן שמעברה השני מתחוללת שריפה.

 

דלתות אש של "שריונית חסם":

דלתות אש של "שריונית חסם" הן דלתות מוגנות אש המיוצרות בתקנים מחמירים ובסטנדרטים גבוהים ביותר. דלת אש יכולה להיות מעוצבת כדלת חלקה או לשלב בעיצובה חלון- בהתאם להעדפת הלקוח ולצרכיו. דלתות אש מיוצרות ללא מנגנון נעילה על מנת לאפשר את פתיחתן תמיד, בקלות וללא כל קושי, ולאפשר לכל מי שנלכד לצאת למקום מבטחים במהירות. הן מאובזרות במנגנון בהלה, ובמקרים בהן הן מיועדות לשימוש באולמות המיועדים לחמישים איש ויותר, יש צורך גם בידיות בהלה. דלתות אש יכולות להיות דו כנפיות או חד כנפיות.