דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> 9 טיפים חשובים לבחירת דלתות מעוצבות

9 טיפים חשובים לבחירת דלתות מעוצבותדלתות מעוצבות הן הגדרה כוללת לכל סוגי הדלתות: כניסה ופנים כאחד, המגיעות בעיצובים שונים בהתאם לכל סגנון עיצובי כזה או אחר המועדף עליכם, מהסגנון הכפרי, דרך הסגנון המודרני ועד לסגנונות עיצוב נוספים היכולים להתאים גם לקונספט העיצובי של חלל הפנים וגם לאווירה העיצובית אותה תרצו לייצר ולשדר בחזית הכניסה לסביבת המגורים. כאשר ניגשים לבחור ולרכוש דלתות פנים ו/או דלתות כניסה מעוצבות, חשוב לשים דגש על מספר נושאים מרכזיים המופיעים לפניכם כעשרת הטיפים החשובים לבחירת דלתות מעוצבות.

1. זהות החברה היצרנית / המשווקת - רכישת דלתות כניסה ופנים חשוב שתעשה באמצעות חברה מובילה בתחומה בתעשיית ייצור הדלתות וזאת על מנת להבטיח לעצמכם דלתות איכויות המיוצרות בהתאם לסטנדרטים הגבוהים ביותר בענף.

2. אחריות מלאה על כל דלת - בעת רכישת דלתות כניסה או פנים חשוב לוודא שהמשווק מעניק לכם תעודת אחריות מטעם יצרן הדלתות. בנושא האחריות חשוב לבדוק את תנאי ותקופת האחריות. כמו כן, חשוב לציין שתעודת האחריות מטעם היצרן איננה מהווה אחריות על התקנת הדלתות, למעט מקרים בהם ההתקנה נעשית מטעם היצרן והיא כלולה בתעודת האחריות, ולכן, חשוב לוודא את נושא האחריות על ההתקנה.

3. חומרי הגלם מהם מיוצרות הדלתות - דלתות חוץ ופנים מיוצרות כיום ממגוון הולך וגדל של חומרי גלם וזאת הודות לטכנולוגיות ייצור מתקדמות מהשנים האחרונות שלמעשה מאפשרות ייצור דלתות מעוצבות באמצעות חומרי גלם שונים ושילוב של חומרי גלם. כאשר בוחרים או רוכשים דלת מעוצבות לכניסה חשוב לוודא שהיא מיוצרת מחומרי גלם בעלי עמידות מקסימאלית לתנאי חוץ וכאשר בוחרים דלתות מעוצבות לחלל הפנים חשוב לוודא שמדובר בדלתות המיוצרות מחומרי גלם איכותיים המותאמים לצרכי הפנים כגון: עמידות לתנאי לחות ומים, עמידות בפני מזיקים, עמידות בפני כתמי לכלוך וכדומה.

4. רמת הבידוד התרמי של הדלתות - בידוד תרמי נועד לצרכי חיסכון אנרגטי ושימור הטמפרטורה בחלל המגורים בו מותקנות הדלתות. בעת רכישת דלתות מעוצבות לחלל הפנים או הכניסה, חשוב לוודא שמדובר בדלתות המשלבות בתוכן חומרי בידוד תרמי באיכות גבוהה.

5. רמת הבידוד האקוסטי של הדלתות - בדומה לרמה הבידוד התרמי, גם רמת הבידוד האקוסטי של הדלת נקבעת בהתאם לחומרי המילוי והציפוי של הדלת. דלתות אקוסטיות הן דלתות המסייעות לבידוד רעשים מתוך ומחוץ לסביבת המגורים.

6. גודל הדלתות - כאשר בוחרים דלתות פנים או כניסה חשוב להתייחס לגודל הדלתות על פי מידות המפתחים השונים בשטח הדירה. דלתות חוץ סטנדרטיות הן דלתות כנף במידות של 90/210 ס"מ,. האפשרויות להתקנת דלתות מעוצבות בכניסה לבית המגורים הפרטי הן מגוונות והן יכולות להיות מותאמות לכל גודל מפתח הרצוי לכם גם במידות לא סטנדרטיות באמצעות דלתות מעוצבות בעלות כנף וחצי או שתי כנפיים. במקרים של רכישת דלתות פנים מעוצבות, חשוב להתייחס למידות המדויקות של מפתחי הכניסה הקיימים.

7. שיטת ההתקנה - דלתות חוץ ופנים ניתנות להתקנה באמצעות מספר שיטות התקנה שונות שהעיקריות ביניהן כוללות את שיטת המשקוף המיושמת באמצעות משקוף גלוי ואת שיטת ההתקנה הנסתרת הידועה גם בשם קו אפס במסגרתה הדלת מותקנת באופן מיושר לקירות החזית. שיטות התקנה נוספות מיועדות לצרכי התקנה של דלתות הזזה, כאשר קיימות שתי שיטות התקנה עיקריות לצורך התקנתן, האחת מיושמת באמצעות קיר ייעודי בתוך שטח הקיר והשנייה מיושמת באמצעות מוט הזזה עליון מעל פתח הכניסה.

8. הסגנון העיצובי של הדלת - כפי שציינו בפתיח, דלתות מעוצבות הן הגדרה כוללת לכל סוגי הדלתות המגיעות בסגנונות עיצוב שונים, ולכן, בחירת הסגנון העיצובי המועדף עליכם ביותר חייבת להיעשות תוך הקשר קונספטואלי לעיצוב הכללי של סביבת המגורים, כיום, טכנולוגיות הייצור המתקדמות של דלתות כניסה ופנים, מאפשרות לכם ליהנות מהיצע הולך וגדל של דגמי דלתות מעוצבות,כאשר כל דגם עיצובי יכול להתאים לכל סגנון עיצובי המועדף עליכם.

9. מנגנוני הנעילה של הדלתות - כאשר בוחרים דלתות פנים וכניסה חשוב לשים דגש על איכות מנגנוני הנעילה המותקנים בהן ועל סוג הנעילה. במידה ומדובר בדלתות כניסה מעוצבות חשוב ומומלץ לרכוש מנגנוני נעילה מתקדמים העומדים בתקן הישראלי.

לצפייה בקולקציית דלת פנים או חוץ מעוצבות המיועדות גם לחללי הפנים וגם לכניסה גלשו באתר שלנו.