דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> דלת כניסה לדירות מגורים - מה בודקים והיכן קונים?

דלת כניסה לדירות מגורים - מה בודקים והיכן קונים?דלת הכניסה לדירת המגורים היא ברוב המקרים דלת כנף המגיעה בגודל סטנדרטי המותאם למפתחי הכניסה בדירות מגורים בישראל על פי תקן הבנייה המחייב. דלתות אלו מותקנות במבנים חדשים על ידי הקבלן והן מהוות חלק בלתי נפרד מהמפרט הטכני המוענק על ידו לרוכשי הדירות. יחד עם זאת, חשוב לציין שלרשות כל דייר עומדת האפשרות לשדרג את דלת הכניסה המוצעת לו על ידי הקבלן וזאת במסגרת רכישה עצמאית של דלת כניסה מחברות הייצור השונות. אם גם אתם רוצים לשדרג או להחליף את דלת הכניסה החדשה או הישנה לדירתכם, זה הזמן להתעדכן במספר נושאים חשובים הקשורים לרכישת דלת כניסה לדירת מגורים.

רכישת דלת כניסה - מה בודקים והיכן הכי מומלץ לקנות?רכישת דלת כניסה מחייבת אתכם להתייחס למספר נושאים מרכזיים במסגרת הליך הבחירה והרכישה וביניהם:

• חברת הייצור - דלתות כניסה מגיעות באיכויות שונות, ולכן, חשוב לבדוק מי החברה העומדת מאחורי ייצור הדלת אותה אתם רוכשים. ברוב המקרים, מומלץ לרכוש את הדלת מיצרן דלתות מוביל בתחום ולהימנע מרכישה אצל ספק דלתות לא מוכר או לא ידוע.

• חומרי הגלם מהם מיוצרת הדלת - דלתות כניסה לדירות מגורים הן ברוב המקרים דלתות פלדה בעלות עמידות גבוהה. יחד עם זאת, חשוב לוודא את איכויות הדלת ואת עמידתה בתקן הישראלי המחייב לדלתות כניסה (תקן 5044).

• הסגנון העיצובי של הדלת - כיום, תוכלו ליהנות מהיצע הולך וגדל של דגמים עיצוביים לדלתות כניסה. דגמים אלו משדרגים את חזית הכניסה לדירתכם והם כוללים עשרות דגמים עליהם נרחיב בהמשך העמוד.

• רמת המיגון ואיכויות מנגנוני הנעילה של הדלת - דלת כניסה לדירת מגורים חייבת לכלול בתוכה אמצעי מיגון ברמה הגבוהה ביותר, ולכן, חשוב לבדוק את איכויות מנגנוני הנעילה המותקנים בדלת ובמידת הצורך לשדרג את המנעול.

• אחריות - כאשר רוכשים דלת כניסה מכל ספק דלתות או יצרן, חשוב לבדוק את תנאי והיקף האחריות המוצעת לכם במעמד הרכישה. אחריות יצרן תקפה על כל מרכיבי הדלת בהתאם לתנאי האחריות ובלעדיה אנו ממליצים לכם לוותר על הרכישה גם במידה ומוצע לכם מחיר אטרקטיבי ונמוך במיוחד.

כמו כן, חשוב להתייחס לרמת הבידוד התרמי והאקוסטי של הדלת ולמחיר אותו אתם נדרשים לשלם. בנושא זה חשוב לציין שדלתות כניסה לדירות מגורים המגיעות בגודל סטנדרטי משווקת במחירים של החל מ-3,000 ₪ בממוצע, כאשר דלת כניסה מעוצבת משווקת במחיר של החל מ-4,000 ₪ ואילך. כך או אחרת, אנו ממליצים לכם לקיים סקר השוואתי בין מספר יצרני דלתות וזאת על מנת לבחון את איכויות הדלת והמחיר המוצע לכם.

סגנונות עיצוב של דלתות כניסה לדירות מגוריםחברות ייצור העוסקות ומתמחות בהליכי ייצור דלתות כניסה לדירות מגורים, מאפשרות לכם ליהנות ממגוון רחב של דלתות כניסה בדגמים עיצובים שונים היכולים להתאים לסגנון העיצובי המועדף עליכם לחזית הכניסה לדירתכם. בין העיצובים המובילים של השנים האחרונות תוכלו למצוא:

• דלת כניסה במראה עתיק המשלבת בתוכה אלמנטים דקורטיביים
• דלת כניסה מפלדה המגיעה עם סורג דקרוטיבי
• דלת כניסה בציפוי PVC בהדפסים מיוחדים
• דלת כניסה מפלדה בשילוב פסי ניקל לאורך או לרוחב
• דלת כניסה בגוון מיוחד לבחירתכם - דגם עיצובי זה זוכה לצביעה בתנור בשיטה האלקטרוסטטית
• דלת כניסה מפלדה המגיעה עם ציפוי דמוי עץ

ועוד מבחר גדול ומרשים של דלתות כניסה מעוצבות המותאמות לדירות מגורים.

התקנת דלתות כניסה לדירות מגורים - מה חשוב לדעת?כאשר רוכשים דלת כניסה חדשה לדירת המגורים חשוב לקחת את מחירי ההתקנה בחשבון ולדרוש מצוות ההתקנה להעניק לכם תעודת אחריות על ההתקנה. ברוב המקרים, מדובר בהתקנת משקוף פשוטה אשר אינה מצריכה עבודות תשתית מקדימות, אך יחד עם זאת אנו ממליצים לכם לבחור בצוות התקנה מקצועי ומנוסה שיבצע עבורכם את העבודה. במידה ורכשתם דלת כניסה חדשה לדירת המגורים אותה רכשתם מקבלן, תוכלו לחייב את הקבלן בביצוע ההתקנה וזאת במסגרת שדרוג הדלת אותה הוא מציעה לכם כסטנדרט. יחד עם זאת, חשוב לוודא שגם במקרים אלו תקבלו לידיכם אחריות על ההתקנה.