דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> 6 טיפים לבחירת דלתות חוץ מעוצבות

6 טיפים לבחירת דלתות חוץ מעוצבותדלתות חוץ מקרינות את האופי של המבנה ועל כן קיימת חשיבות נעלה לבחירה הנכונה. לא כל דלת מתאימה לכל מבנה ואין זה משנה עד כמה היא יפה, מרשימה ומצאה חן בעינכם, חשוב להקפיד על הבחירה האינדיווידואלית של כל אחד ואחת מכם. בבואכם לרכוש דלת חוץ מעוצבת, עליכם לקחת בחשבון מספר פרמטרים שיהפכו את הבחירה שלכם לפשוטה ובטוחה יותר הן בטווח הארוך והן בטווח הקצר. ככל ותקפידו לערוך בדיקות מקדימות ולבצע התאמה מלאה, כך תצליחו ותיהנו יותר מהמשימה.

מותגים מוביליםכמו כל דבר בחיים, גם דלתות חוץ מעוצבות משתייכות לחברות שונות ומגוונות אשר חלקן מוכרות ואחרות מוכרות הרבה יותר. ככל ואתם נמצאים בפתחה של רכישת דלת חדשה, עליכם להכיר את החברות המובילות בתחום, כאלו שצברו מספיק וותק ניסיון ומוניטין בתחום, כך תוכלו להיות סמוכים ובטוחים שאתם נמצאים בידיים טובות אשר יאפשרו לכם ליהנות מהרכישה אותה ביצעתם. עוד חשוב לקחת בחשבון את הייעוץ והסיוע של הצוות המקצועי בחברה אשר מלווה אתכם מראשית הדרך דרך ההתקנה ועד תקופת האחריות אם קיימת כזו.

חומרי גלםכל דלת מייצרת מחומרי גלם מגוונים. לעיתים זהו חומר גלם אחד ופעמים אחרות אלו הם מספר חומרי גלם אשר שולבו יחד כדי ליצור דלתות חוץ מעוצבות ומרשימות. אם אתם יודעים מראש מהו חומר הגלם ממנו אתם מבקשים שהדלת תיוצר הרי שאין מה להרחיב בנושא, אך אם אתם פתוחים להצעות, כדאי שתשמעו אודות חומרי הגלם השונים לרבות יתרונותיהם וחסרונותיהם. חשוב לזכור ולהבין שלחומרי הגלם משמעות רבה באיכות הדלת ובנוסף ישנם חומרי גלם שאינם מותאמים לסביבת המגורים שלכם, כך לצורך העניין דלת עץ לא תתאים לבית הבנוי באזור חוץ ים – סביר שהלחות תפגום באיכות ותוך מספר שנים הדלת תתקלף, תירקב ועוד.

סגנות עיצוב והתאמתו לחלל הביתסגנונות העיצוב של דלתות החוץ הם רבים ומגוונים וכוללים את הסגנון המודרני, הכפרי, ההייטקיסטי, ובכלל. דבר ראשון שעליכם לזכור הוא העובדה שלדלת שני צדדים, האחד פונה אל הפנים והשני פונה אל החוץ. העיצוב של הדלת יכול להיות אחיד לשני הצדדים ומאידך יכול העיצוב להיות ספציפי עבור כל אחד מצידי הדלת. על העיצוב להתכתב באופן מושלם עם יתר חלקי המבנה החל מצבעי הקירות, דרך המנורות שתלויות מחוץ למבנה, עיצוב הגינה ובכלל. שימו לב כי אתם יכולים לרכוש דלת מעוצבת שהיא חלק מקולקציה שהוכנה מראש ונמכרת כל מען דבעי ומאידך אתם יכולים לבקש ולעצב עבורכם דלת באופן אישי ופרטני מה שיאפשר לכם ליהנות מדלת איכותית שאינה נמצאת בשום בית אחרת בארץ ובעולם.

התאמה לשימוש ואורחות החייםכל בית בישראל בפרט ובעולם בכלל, מתנהל באופן שונה ומנהל אורח חיים אחר ובין היתר: ישנם בתים בהם מתגוררים ילדים קטנים, בבתים אחרים האוכלוסייה היא קשישה, ישנם בתים שהרצפה כולה מכוסה בפרקט, אחרים בחרו בריצוף הסטנדרטי (מה שמשפיע על אופן שטיפת הבית וכתוצאה מכך על בחירת הדלת) ועוד. כדי לבצע התאמה מושלמת של הדלת (מעבר למחיר, לעיצוב לחומרי הגלם וכו), יש להתייחס לשימושים ולאורחות החיים של בני הבית. לעיתים נכון יהיה לרכוש דלת בטיחותית אשר מונעת פגיעות הנגרמות כתוצאה מטריקת דלת בקרב ילדים, פעמים אחרות נכון להתייחס לאופן שטיפת הבית ובהתאם לשלול או לאשר דלתות ספציפיות – שימוש במים רבים על בסיס קבוע עתיד להרוס את הדלת וכן הלאה.

אחריותפרמטר נוסף וחשוב לא פחות היא האחריות לה נזקקים לא פעם הרוכשים. דלתות חוץ מעוצבות שהותקנו בבתים עלולות להיתקל מעת לעת בשל סיבות שונות ומגוונות שאינן תלויות בכם. על מנת שלא תאלצו להתמודד עם מפחי נפש מיותרים בעתיד, חשוב שתבחנו את היקף האחריות שתינתן לכם במעמד הרכישה. ככל והאחריות תהיה מקיפה, כך תוכלו להרגיש בטוחים יותר ולהבין שכספכם הושקע במקום הנכון.

מחירנקודה נוספת שיש להתייחס אליה היא המחיר המוצע. דלתות נמכרות במגוון נרחב של מחירים ועל כן יש ביכולתכם להגדיר את המחיר אותו אתם מבקשים להקצות למטרה ולהתנהל בהתאם. המחירים יכולים לעיתים להרקיע אל מעבר לתקציב שלכם וכדי שלא תכנסו לגירעונות כלכליים מיותרים, הגדירו מראש את התקציב.