דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> הדרך הנכונה לבחירת דלת פנים

הדרך הנכונה לבחירת דלת פניםדלתות הפכו לא מכבר לחלק אינטגראלי מעיצוב הבית. כדי לבחור דלת פנים שתשמש אתכם לאורך זמן, יש לקחת בחשבון מצד אחד את הנראות של הדלת והתאמתה לעיצוב הרווח בחלל הבית ומצד שני יש להתחשב באיכות הדלת ואופן הייצור שלה כך שהיא תחזיק מעמד לאורך זמן ולא תחליד או תתקלף וכיוצא באלו. חשוב לזכור כי הטכנולוגיות המגוונות והמתקדמות, מאפשרות ייצור נרחב ואיכותי יותר של דלתות וכדי לאפשר לכם לבחור את הדלת המושלמת ביותר עבורכם, ריכזנו מספר טיפים מובילים.

כך תבחרו דלתות פניםמגוון דלתות הפנים אשר מוצעות למכירה הן רבות ומגוונות הן מבחינת המחיר, הן מבחינת העיצוב והן מבחינת האיכות. הבחירה צריכה להתבצע בראש ובראשונה בהתאמה מלאה לטעם האישי שלכם ומבלי לפסוח על הקו העיצובי אותו בחרתם בביתכם / במשרד אותו אתם מעצבים. שימו לב כי אתם לוקחים בחשבון את הקריטריונים הבאים :

• חומרי הגלם – דלת פנים לא בהכרח חייבת להיות מיוצרת מאותן חומרי הגלם והיא בהחלט יכולה לשלב מספר מגוון של חומרי גלם ובין היתר זכוכית, עץ, מתכת ועוד וכפועל יוצא מספר חומרי גלם של תתי חומרי הגלם הנ"ל ובין היתר סוגים שונים של עץ, סוגים שונים של זכוכית – חלבית / צבעונית וכן הלאה. כל עוד וקיים שילוב מוצלח של חומרי גלם שונים, הרי שניתן ליהנות באופן מוחלט מעיצוב מרשים וייחודי.

• עיצוב אישי – מגמה שכיחה בתחום עיצוב דלתות הפנים היא עיצוב בהתאמה אישית ובמילים פשוטות, אתם יכולים יחד עם בעלי המקצוע לעצב דלת חדשה וייחודית אשר מתאימה ומאפיינת רק אתכם. ככל ותבחרו לרכוש דלתות בהתאמה אישית, אתם אלו שתפקחו ותקבעו את האלמנטים שלה ובין היתר רוחב הדלת אך לא רק.

• ציפוי – דלת פנים מגיע עם ציפוי ולכל ציפוי יש מטרות שונות ובין היתר הגדרת האסתטיקה. הציפויים המוצעים לדלתות הן רבות ומגוונות וכוללות ציפויים בדגמים ומרקמים שונים ומגוונים.

• מינימליזם – בעידן הנוכחי ישנה נטייה לרכוש דלתות פנים המאופיינות במינימליזם דהיינו דלתות יוקרתיות אשר משדרות שלווה ואלגנטיות. נהוג להשתמש בצבע בהיר המשדר שקט ובמידת הצורך / הרצון לשלב עיטורים.

• דלתות הזזה – רבים בוחרים בעידן הנוכחי בדלתות הזזה אשר מאפיינות את התרבות היפנית. דלתות הזזה מאפשרות ליהנות מחיסכון משמעותי במקום ובכך לנצל במקסימום את החלל. עוד נוהגים רבים להשתמש בצירים שאינם גלויים כך שהמראה הופך למרשים.

הפרקטיקה חשובה לא פחותדלת פנים מעוצבת אינה עתידה לפגום בפונקציונליות. על מנת ליהנות מדלת מושלמת, יש לשים דגש על העיצוב, אך לא לשכוח את הפרקטיקה. אחד הדברים החשובים ששמים עליהם דגש מרבי הוא איכות הדלת בתקווה שתחזיק מעמד לאורך זמן ובין היתר : על הדלת להיות עמידה למים, והיא תאפשר בידוד אקוסטי ותרמי לצד בידוד בעת שריפה. אם בעבר נהנו הישראלים לרכוש דלתות עץ מתוצרת איטליה, הרי שעם השנים הסתבר כי הן לא מותאמות לצרכן הישראלי וכי שטיפה של הבית בישראל גורמת להן להתפורר. כפועל יוצא הובן, כי הקהל הישראלי חייב לרכוש לעצמו דלתות עמידות למים, אחרת הוא יאלץ להתמודד עם החלפת דלתות בתדירות גבוהה. בבואכם לרכוש דלת פנים עליכם לקחת בחשבון שני פרמטרים משמעותיים : ציפוי הדלת ופנים הדלת. הציפויים יכולים להיות מגוונים ובין היתר ציפוי אפוקסי, ציפוי פורמייקה ופולימרי ועוד. חשוב לקחת בחשבון ולזכור כי הציפוי המומלץ יצפה את תחתית הדלת לרבות המשקוף ולא את הדלת כולה. הציפוי הפופולארי ביותר בו נוהגים להשתמש לרוב הוא ציפוי הפורמייקה. נקודה נוספת הוא המילוי של דלת הפנים. שימו לב כי פנים הדלת חייב להיות בעל בידוד תרמי ובידוד לרעשים (דלתות אקוסטיות) וכמובן בידוד מפני שרפות אך למרות כל זאת עליה להיות נוחה לשימוש ותפעול. המילוי הפופולארי ביותר כיום הוא קצף פוליארטן ולא בצדק. מילוי זה אומנם מבטיח דלת קלה לשימוש ותפעול אך מאידך הוא אינו מאפשר שמירה על הבידוד הרצוי. היה ואתם נפגשים עם בעלי מקצוע שמציעים לכם דלתות פנים, קחו בחשבון את המילוי שנקרא פלקסבורד – בידוד המאפשר גם בידוד אקוסטי גם בידוד תרמי יוצא מהכלל ובמקביל הוא מעכב בערה - אם זה לא מספיק, הדלת קלה לתפעול.