דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> דלתות פנים אקוסטיות - בשביל השקט שלך


דלתות פנים אקוסטיות נועדו לצרכי בידוד רעשים בתוך סביבת המגורים ו/או סביבת העבודה המשרדית, כאשר רמת הבידוד האקוסטי של כל דלת פנים נקבע בהתאם לחומרי הגלם המשמשים לייצור הדלתות. אם גם אתם מתעניינים ברכישתן של דלתות פנים אקוסטיות, בעמוד שלפניכם תוכלו למצוא את כל המידע הרלוונטי עבורכם.

דלת פנים אקוסטית - לאיזה סוגי חדרים היא מיועדת?דלת פנים אקוסטית מאפשרת נטרול רעשים המגיעים מתוך סביבת המגורים/משרד או לצרכי נטרול רעשים המגיעים מתוך החדרים בהם היא מותקנת. כפועל יוצא מכך, דלתות אלו משמשות לצרכי שמירה על הפרטיות בחדרים שונים בסביבת המגורים או המשרד, לרבות, יחידת הורים, חדרי מתבגרים, חדרי ישיבות, חדרי הנהלה וכדומה.

סוגי דלתות פנים אקוסטיותכיום, תוכלו ליהנות מהיצע הולך וגדל של דלתות פנים אקוסטיות, כאשר המכנה המשותף לכולן טמון בעובדה שהן משלבות בתוכן חומרי מילוי שונים המשמשים כחומר מבודד מפני רעשים. ישנם מספר סוגי מילוי שונים המשמשים לצרכי ייצור דלתות פנים, כאשר הנפוצים ביותר ביניהם כוללים: פוליאוריטון, פלקסבורד, צמר זכוכית וצמר סלעים.

מה חשוב לדעת על חומרי המילוי השונים?רמת הבידוד האקוסטי של כל דלת פנים נקבע בהתאם לסוג חומר המילוי ואיכויותיו כחומר גלם מבודד רעשים, להלן מידע כללי על כל אחד מחומרי הגלם המשמשים לצרכי מילוי דלתות פנים לצורך השגת רמת בידוד אקוסטית כזו או אחרת: פוליאוריטון מוקצף - חומר מילוי זה משמש כחומר מילוי בסיסי בדלתות פנים מסוג פולימר, כאשר רמת הבידוד האקוסטי של חומר מילוי זה היא נמוכה עד בינונית. מנגד, חשוב לציין את העובדה שדלתות פולימר נחשבות לדלתות המתאפיינות ביכולות גבוהות בכל הנוגע לבידוד התרמי והן משווקות לעיתים גם כדלתות פנים נגד מים.

פלקסוברד - חומר מילוי זה מיוצר למעשה מסיבי עץ דחוסים והוא מותקן בעיקר בדלתות פנים המיוצרות מעץ מעובד. דלתות פנים עם מילוי פלקסורד מתאפיינות ברמת בידוד אקוסטי גבוהה. מנגד, חשוב לציין את העובדה שדלתות עם מילוי פלקסוברד אינן עמידות למים ברוב המקרים.

צמר זכוכית - סוג מילוי זה משמש לצרכי מילוי של דלתות פנים המיוצרות מאלומיניום בעיקר והוא מתאפיין ברמת בידוד אקוסטי ורמת בידוד תרמי גבוהה יחסית.

צמר סלעים - סוג זה של מילוי הוא המוביל ביותר בקטגוריה, כאשר דלתות פנים המגיעות עם מילוי צמר סלעים נחשבות לדלתות הפנים עם רמת הבידוד האקוסטי הגבוהה ביותר. מנגד, דלתות עם מילוי מסוג זה הן יקרות יותר מדלתות פנים עם חומרי מילוי אחרים.

כיצד תדעו מהי רמת הבידוד הנדרשת לכם?כאשר מדברים על רמת בידוד אקוסטי בכל הנוגע לדלתות פנים, מדברים למעשה על טווח הדציבלים אותם ניתן לבודד באמצעות חומרי המילוי המותקנים בגוף הדלת. דלתות פנים רגילות אשר אינן משלבות בתוכן חומרי מילוי המשפרים את רמת הבידוד האקוסטי של הדלת, מצליחות להגיע לרמת בידוד בטווח של 26 עד 30 דציבלים, כאשר כל סוגי הדלתות המשווקות כדלתות פנים אקוסטיות מצליחות להגיע לרמת בידוד של דציבלים בטווח של 30 עד 34 דציבל. במידה ונחוצה לכם רמת בידוד גבוהה יותר מזו המוצעת לכם באמצעות חומרי המילוי של הדלת, תוכלו לעשות זאת באמצעות מערכות אטימה בתחתית הדלתות.

דלתות "כיסי אוויר" - מה חשוב לדעת?כיסי אוויר היא למעשה שיטה מודרנית באמצעותה מיוצרות דלתות פנים אקוסטיות. שיטה זו נועדה לשדרג את רמת הבידוד האקוסטי וככל שקיימים יותר כיסי אוויר בגוף הדלת כך רמת הבידוד האקוסטי גבוהה יותר. ייצור דלתות פנים אקוסטיות בשיטת כיסי אוויר הוא תהליך במסגרתו נעשה שימוש בלוחות סיבי עץ דחוסים כאשר עובי הלוחות משפיע אף הוא על רמת הבידוד.

דלתות פנים אקוסטיות בהתאמה אישיתטכניקות הייצור המתקדמות המיושמות כיום בתעשיית דלתות הפנים והעלויות הנמוכות (בהשוואה לעבר) של חומרי המילוי המשמשים לצרכים אקוסטיים, מאפשרות לכל אחד ואחת מביניכם ליהנות מהיצע הולך וגדל של דלתות פנים אקוסטיות מעוצבות גם מתוך קטלוג של דגמי דלתות פנים וגם במסגרת הליכי תכנון, עיצוב וייצור של דלת פנים בהתאמה אישית מלאה. דלתות אלו מאפשרות לכם ליהנות מרמת בידוד אקוסטי גבוהה בהשוואה לעבר, כאשר ניתן לשדרג את רמת הבידוד באמצעים נוספים.