דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> דלתות הזזה - כל מה שחשוב לדעת


בונים? משפצים? מתעניינים בדלתות הזזה לחדרי המגורים בשטח הבית או הדירה? בעמוד שלפניכם תוכלו למצוא את כל המידע הנחוץ לכם על התקנתן של דלתות הזזה

דלת הזזה היא למעשה דלת פנים המיועדת לחדרי מגורים ו/או חללים שונים בסביבת המגורים אותם תרצו לתחם באמצעות דלת הניתנת להזזה מצד לצד. דלתות הזזה המשווקות כיום מיוצרות מחומרי גלם שונים כגון: עץ מלא או עץ מעובד, אלומיניום וחומרי גלם נוספים, כאשר ניתן למצוא גם דלתות הזזה בשילוב חומרי גלם, כאשר מסגרת הדלת מיוצרת מאלומיניום או עץ וגוף הדלת מיוצר מלוחות זכוכית.

סוגי דלתות הזזהכאשר מדברים על דלתות הזזה לסביבת המגורים מדברים למעשה על 2 סוגי דלתות הזזה הנבדלים זאת מזאת בהליך התקנתם: דלת אחת ידועה בשם דלת הזזה חיצונית, והשנייה ידועה בשם דלת הזזה לתוך כיס. דלתות הזזה חיצוניות הן למעשה דלתות המחוברות למסילה ייעודית המותקנות על גבי הקיר ואילו דלתות הזזה לתוך כיס הן דלתות הזזה הנעות לתוך כיס ייעודי אותו מייצרים בשלב הבנייה.

התקנתה של כל אחת מסוגי הדלתות הנ"ל מחייבת אתכם להתייחס לנתון הבא:• במידה ואתם מעוניינים להתקין דלת הזזה חיצונית – חייב לעמוד לרשותכם שטח קיר פנוי באורך 110 ס"מ לפחות

• במידה ואתם מעוניינים להתקין דלתות הזזה הנעות לתוך כיס – חייב לעמוד לרשותכם שטח קיר פנוי באורך מינימאלי של 150 ס"מ.

חשוב לדעת: התקנה של דלתות הזזה חיצוניות מתאפשרת גם לאילו מביניכם המעוניינים לשפץ או לחדש את סביבת המגורים וכל זאת מבלי להידרש לפעולות הכנה מקדימות לצורך התקנת הדלתות. מנגד, במקרים בהם תהיו מעוניינים להתקין דלתות הזזה הנעות לתוך כיס ייעודי, יש לקחת בחשבון שהדבר מצריך עבודת שיפוץ נרחבת, ולכן, ברוב המקרים, פעולות ההכנה מיושמות כחלק בלתי נפרד מתהליך בניית בית המגורים.

בחירת דלתות הזזה - מה חשוב לדעת?במקביל לבחירת סוג דלת ההזזה הנחוצה לכם (דלת הזזה לתוך כיס ו/או דלת הזזה חיצונית), חשוב להתייחס למספר פרמטרים נוספים שכל אחד מהם משפיע על איכויות הדלת ועמידותה לאורך זמן, וביניהם:

• חומרי הגלם מהם מיוצרת הדלת • עובי הדלת • נוחות תפעול הדלת על גבי המסילה הייעודית • הסגנון העיצובי של הדלת והתאמה לעיצוב הכללי של סביבת המגורים.

חשוב לציין שבשני סוגי דלתות ההזזה, תוכלו ליהנות ממגוון רחב של דגמים עיצוביים היכולים להתאים לכל סביבת מגורים ולחלל הייעודי בו תהיו מעוניינים להתקין את דלת ההזזה.

דלתות הזזה בסביבת המגורים - מדוע הן זוכות לפופולאריות הולכת וגדלה בשנים האחרונות?בשנים האחרונות, ביותר ויותר בתים ודירות בישראל תוכלו למצוא דלתות פנים מעוצבות המתכתבות עם כל הטרנדים בעולמות עיצוב הפנים. חלק מהטרדנים בא לידי ביטוי בהתקנתה של דלת הזזה באחד או יותר מחדרי וחללי המגורים בשטח הבית או הדירה, כאשר בין היתרונות הנלווים להתקנתן של דלתות הזזה בסביבת המגורים תוכלו למצוא:

• ניצול מיטבי של החלל העומד לרשותכם, כאשר הוויתור על כנף הדלת הנפתחת לכל כיוון מותיר לכם מקום פנוי לניצול מיטבי של חלל החדר מבפנים. • דלתות פנים בהתאמה אישית מלאה - דלתות הזזה ניתנות להתקנה בכל גודל מפתח • דלתות פנים אקוסטיות - דלתות הזזה מגיעות בעוביים שונים וככל שהדלת עבה יותר כך תוכלו להבטיח לעצמכם רמת בידוד אקוסטית גבוהה יותר • פעולת הזזה חרישית ושקטה - כיום, כל סוגי דלתות ההזזה מגיעות עם מנגנון הזזה המאפשר פעולת הזזה שקטה וחרישית וחשוב מכך: קל ונוח לתפעול ללא כל מאמץ בנוסף, חשוב להתייחס לעובדה שדלתות ההזזה מיוצרות כיום מחומרי גלם איכותיים ובעלי עמידות גבוהה לסימני שחיקה ובלאי. סיבות אלו ונוספות הופכות את דלתות ההזזה לדלתות פופולאריות אותן ניתן למצוא כיום ביותר ויותר בתים פרטיים ודירות למגורים בישראל.

האם דלתות הזזה יקרות יותר מדלתות פנים אחרות?עלותה של דלת הזזה זהה לעלותה של כל דלת פנים אחרת, כאשר ההבדל במחיר אותו תדרשו לשלם בא לידי ביטוי בצרכי ההתקנה בהתאם לסוג הדלת בה בחרתם. עלויות ההתקנה משתנות בהתאם לסוג הדלת בה בחרתם (הזזה לתוך כיס או הזזה על גבי מסילה ייעודית מעל הקיר) ובהתאם למספר דלתות הזזה אותן תרצו להתקין בסביבת מגוריכם.