דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> דלתות כניסה מעוצבות - בעיצוב אישי לבית שלך


חולמים על סביבת מגורים מודרנית ומעוצבת? זה הזמן לדעת הכול על דלתות כניסה מעוצבות ולבחור לעצמכם את דלת הכניסה המרשימה והמותאמת ביותר לסביבת המגורים.

דלתות כניסה מעוצבות הן דלתות כניסה הניתנות להתאמה אישית על פי הסגנון העיצובי המועדף עליכם ובהתאם לגודל מפתח הכניסה העומד לרשותכם. דלתות אלו מסווגות לשני סוגים עיקריים של דלתות כניסה, כאשר סוג אחד מיועד לדירות מגורים בהן גודל המפתח הינו אחיד וסטנדרטי והסוג השני מיועד לבתי מגורים פרטיים בהם גודל המפתח ניתן לתכנון אדריכלי.

מה חשוב לדעת כאשר רוכשים דלתות כניסה מעוצבות לדירה או לבית?בחירת דלתות כניסה מעוצבות חשוב שתעשה בהתאם למספר פרמטרים מרכזיים הכוללים בין היתר גודל המפתח העומד לרשותכם, הסגנון העיצובי של הדלת, סוג הפתיחה של הדלת המועדפת עליכם, איכויות מנגנוני הנעילה בגוף הדלת ורמת האבזור של הדלת. חשוב לציין שסוג הפתיחה של הדלת נקבע בהתאם לגודל המפתח העומד לרשותכם, כאשר דלתות כניסה לדלתות מגורים הן דלתות כניסה מסוג פתיחה של כנף אחת, וזאת לנוכח העובדה שמדובר בדלתות בגודל אחיד וסטנדרטי של 98 ס"מ רוחב ו-210 ס"מ גובה.

מנגד, דלתות כניסה מעוצבות לבתים פרטיים, ניתנות לתכנון בהתאם לגודל המפתח העומד לרשותכם, כאשר גם במקרים בהם תהיו מעוניינים להתקין דלת כניסה מסוג פתיחה של כנף אחת, תוכלו לעשות זאת ברוחב דלת של עד 120 ס"מ. סוגי פתיחה נוספים של דלתות כניסה מעוצבות לבתים פרטיים כוללים: דלתות כניסה המגיעות עם שתי כנפיים ודלתת כניסה כנף וחצי. ברוב המקרים, דלתות כניסה לבתים פרטיים ניתנות להתקנה בהתאם לשתי שיטות התקנה עיקריות: התקנת משקוף או התקנה בקו אפס, כאשר סוג ההתקנה משפיע על באופן ישיר על המחיר אותו תדרשו לשלם, כאשר התקנה בקו אפס מייקרת את עלויות ההתקנה.

כך או אחרת, אחד מהפרמטרים המרכזיים לבחירת דלתות כניסה מעוצבות הוא נושא חומרי הגלם מהם מיוצרת גוף הדלת. בין חומרי הגלם הנפוצים ביותר לייצור דלתות כניסה בעלות עיצוב ייחודי תוכלו למצוא: עץ גושני ומלא, עץ רב שכבתי (עץ מעובד), אלומיניום, פלדה ודלתות כניסה בשילוב חומרי גלם.

סוגי עצים המשמשים לייצור דלתות כניסהדלתות כניסה מעוצבות מיוצרות משלוש סוגי עצים עיקריים וביניהם: עץ מייפל, עץ אלון ועץ האגוז. עצים אלו, גם במקרים בהם מדובר בדלתות כניסה מעץ רב שכבתי וגם במקרים בהם מדובר בדלת כניסה מעץ גושני ומלא, עוברים טיפול נקודתי המונע חדירה של מי גשמים לגוף הדלת ובכך חומר הגלם עמיד יותר מפני פגעי מזג האוויר. כמו כן, חשוב לציין את העבודה שדלתות כניסה מעוצבות מעץ מלא או עץ רב שכבתי, ניתנות כיום לעיבוד שבבי באמצעות טכנולוגיית ה-CNC במסגרתה ניתן לייצר דלתות כניסה בשילוב עיטורים וגילופים בעיצוב אישי. כמו כן, תוכלו למצוא דגמים של דלתות כניסה מעוצבות מעץ מלא/עץ רב שכבתי, המגיעות עם חלונות מעוטרים המיוצרים מזכוכית.

דלתות אלומיניום ופלדה - מה חשוב לדעת?דלתות כניסה המיוצרות מאלומיניום או פלדה, הן דלתות המתאפיינות בעמידות גבוהה בפני פגעי מזג האוויר והסביבה והן מגיעות במגוון רחב של רמות גימור. חשוב לציין את העבודה שדלתות כניסה מפלדה מיוצרות מפלדת אל חלד בעלת תכונות עמידות בפני מים ומצבי קורוזיה. גם את דלתות הפלדה וגם את דלתות האלומיניום ניתן להשיג כיום בגימור של צביעה בתנור, דבר המאפשר לכם ליהנות ממניפה רחבה של גוונים לצורך בחירת הגוון המועדף עליכם ביותר לדלת הכניסה לבית. בדומה, לדלתות הכניסה המיוצרות מעץ, גם בדגמים השונים של דלתות אלומיניום או פלדה, ניתן לשלב חלונות זכוכית וזאת לצד עיטורים נוספים המעניקים מימד נוסף של עיצוב לגוף הדלת וביניהם: פסי ניקל, שילוב של אבני פסיפס וכדומה.

מה חשוב לדעת על מנגנוני הבטיחות של דלתות הכניסה?מעבר להיבט העיצובי של דלתות הכניסה, בחירתה של דלת כניסה מעוצבת, חייבת להיעשות בהתאם למנגנוני הבטיחות בהם היא מאובזרת. כל דלתות הכניסה המשווקות בישראל מדורגות על פי תקן ישראלי מספר 5044. תקן זה מדרג את הזמן הנדרש לפורץ מקצועי לפרוץ את הדלת, כאשר טווח הזמן נע בין 60 שניות ל-240 שניות. ככל שהדלת ניתנת לפריצה בפרק זמן קצר יותר כך הדירוג הבטיחותי שלה נמוך יותר.