דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> על חשיבות תכנון בחירת דלת פנימית לבית
על חשיבות תכנון בחירת דלת פנימית לבית

תכנון בחירת דלת פנים

על פניו עושה רושם שבחירת דלת פנים לבית הינה משימה שאין לתת עליה את הדעת יתר על המידה. למעשה אפשר פשוט להיכנס לאולם תצוגה ופשוט לבחור דלת. אולם בימינו משקלה של דלת הפנים תופס מקום נכבד בעיצוב הבית לצד הפונקציונאליות לשמה היא נועדה.


דלת פנים מושפעת רבות מעיצוב הבית, ועד כמה שעניין זה עשוי להישמע זניח. דלתות פנים קיימות היום במגוון רחב מאד של דוגמאות וסגנונות שמאפשרות לכל אחד מאיתנו להתאים את הדלת המתאימה ביותר לצרכיו וטעמו. יש שיבחרו דלת פנים  כבדה מעץ מלא כיוון שירצו לבודד רעשים באופן טוב יותר, יש שיבחרו דלת הזזה כיוון שזו תתאים יותר למרחב בו היא מותקנת מבחינת פתיחה וסגירה. שימושים פונקציונלאיים אלה של הדלת היו ועודם מרכזיים בשיקול בחירת הדלת / דלתות שנבחר בסופו של דבר להתקין.
עם זאת, בימינו ניתן משקל גדול  לנושא העיצוב. למעשה לשיקולי העיצוב משקל זהה. לדוגמא במידה וואנו שואפים ליצור מראה "נקי" ומינימליסטי לקירות הבית נבחר להתקין דלתות פנים בעלות משקוף סמוי על מנת שישתלבו במראה כיחידה אחת עם הקיר על גביו הן מותקנות. יתר על כן, ניתן כיום לרכוש דלתות פנים במגוון רחב מאד של גדלים, גוונים וטקסטורות. ניתן לשלב בין דלתות פנים שונות, ברמות גימור ואיכות משתנות בהתאם לצרכים והתקציב.


מה עליכם לבדוק בטרם תרכשו דלתות פנים?
ראשית – הגדירו תקציב – דלתות פנים יכולות להיות סיפור יקר, על כן מומלץ להגיע מוכנים עם תקציב מוגדר.
שנית – במידה ואת השיפוץ/בנייה מלווה בעל מקצוע – אדריכל או מעצב פנים, התייעצו והעיזרו בו לצורך קבלת החלטה. ייתכן ויאיר את תשומת לבכם לשיקולים עליהם לא חשבתם או לחילופין יוכל להמליץ כיצד לחלק את התקציב שבידיכם בין הדלתות השונות.
שלישית – סקרו את השוק, בדקו מחירים, השוו המלצות ואיכויות. כאמור, בשוק קיים מגוון רחב מאד של דלתות פנים, תוצרת  הארץ וייבוא , בדקו ואל תהססו לבקש המלצות מאנשי מקצוע או חברים שעברו את התהליך. איך אומרים – אין חכם כבעל נסיון.
בשורה התחתונה אל תחפזו בבחירת דלתות פנים, אל תהססו או תתפשרו על האיכות. דלתות פנים לא רוכשים בכל יום וחשוב שאלה יחזיקו מעמד שנים ארוכות.