דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> דלתות פנים איכותיות


בונים? משפצים? רוצים לאבזר את סביבת המגורים בדלתות פנים איכותיות? זה הזמן לדעת הכול על המאפיינים של דלתות הפנים האיכותיות

דלתות פנים הן הגדרה כוללת למגוון הולך וגדל של סוגי דלתות היכולות לשמש אתכם לצרכי פנים, כאשר היצע הדלתות מסווג על פי חומר הגלם העיקרי ממנו מיוצרת הדלת ועל פי אופן התקנתה. בין יתר סוגי הדלתות המשווקות כיום כדלתות פנים תוכלו למצוא: • דלתות פנים משקוף כנף אחת • דלתות הזזה - קיימים שני סוגים עיקריים של דלתות הזזה: דלת הזזה חיצונית בה המסילה תלויה על גבי הקיר העליון הזזה הנעה לתוך כיס ייעודי בקיר • דלתות פנים בקו אפס • דלתות פנים עם משקופים נסתרים כמו כן, סוגי דלתות הפנים המשווקות כיום מסווגות על פי חומר הגלם מהם הן מיוצרות, כאשר בין יתר חומרי הגלם הנפוצים תוכלו למצוא: עץ מלא, עץ רב שכבתי, אלומיניום, פולימר, פורמייקה, MDF וחומרי גלם נוספים.

מהן התכונות ההופכות דלת פנים לאיכותית?דלתות פנים איכותיות הן דלתות פנים המתאפיינות במספר פרמטרים מרכזיים שכל אחד מהם מהווה תכונה כזו או אחרת של הדלת האיכותיות וביניהם:

• איכות חומרי הגלם - דלתות פנים איכותיות הן דלתות המיוצרות מחומרי גלם איכותיים בעלי עמידות גבוהה לסימני שחיקה ובלאי • סוג הציפוי והמילוי של הדלת - דלתות פנים המיוצרות מחומרי גלם מסוימים מגיעות עם חומרי מילוי וציפוי שונים המשפיעים בין היתר על איכויות הדלת בכל הנוגע לעמידותה בפני מים ומשפרים את רמת הבידוד האקוסטי של הדלת • משקל הדלת - דלתות פנים חשוב ומומלץ שיהיו בעלות משקל קל וזאת על מנת לאפשר לכל אחד ואחת מבני הבית (ללא קשר לגילו) לתפעל את הדלת באופן קל ונוח. רוב דלתות הפנים, למעט דלתות המיוצרות מעץ מלא, הן דלתות בעלות משקל קל יחסית.

פרמטר מרכזי ההופך דלתות פנים לאיכויות קשר לאופן התחזוקה והניקוי של הדלת, כאשר דלתות פנים איכותיות מתאפיינות בכך שהן ניתנות לניקוי קל ונוח יחסית באמצעות מגבון לח או מטלית לחה בלבד באמצעותה ניתן להסיר כתמי לכלוך ושומן הנוצרים על גבי גוף הדלת.

אם כך, מהם הפרמטרים לבחירת דלתות פנים איכותיות?רכישת דלתות פנים לסביבת המגורים מומלץ שתעשה בהתאם למספר פרמטרים מרכזיים הכוללים בין היתר את סוג הדלת הנחוצה לכם (דלת כנף, דלת הזזה וכו), חומר הגלם המרכזי ממנו מיוצרת הדלת, רמת הבידוד התרמי והאקוסטי של הדלת (בהתאם לחומרי המילוי והציפוי של הדלת), המשקל הכולל של הדלת, וכמובן, עלויות הדלת וההתקנה.

שימו לב - רכישת דלתות פנים איכותיות חשוב שתעשה אך ורק באמצעות בתי עסק המאפשרים לכם ליהנות מאחריות מלאה על הדלתות לתקופה ממושכת של מספר שנים, כאשר חשוב לוודא שאתם מקבלים גם אחריות מלאה על ההתקנה מטעם מתקיני הדלתות.

מעבר לכך, אנו ממליצים לכם להגדיר את מסגרת התקציב העומדת לרשותכם לצורך רכישת דלתות פנים ולערוך סקר השוואתי בין מספר חברות העוסקות ומתמחות בשיווק דלתות פנים.

מידות של דלתות פנים - מה חשוב לדעת?דלתות פנים איכותיות ניתנות לייצור בכל גודל מפתח הנדרש לכם, כאשר המידה הסטנדרטית של דלתות פנים היא גובה של 206 ס"מ ורוחב משתנה של 60 עד 90 ס"מ, וזאת בהתאם לרוחב המפתח העומד לרשותכם וסוג ההתקנה הנחוצה לכם: דלת הזזה לתוך קיר, דלת הזזה על גבי מסילה ייעודית עליונה, דלת פנים בקו אפס וכו. חשוב לציין את העבודה שרוחב דלתות פנים איכותיות ניתן להתאמה אישית בהתאם לסוג החדר בו אתם מעוניינים להתקין את הדלת, כאשר דלתות פנים סטנדרטיות לחדרי מגורים הן ברוחב של 90 ס"מ ואילו דלתות פנים לחדרי נוחיות לאורחים הן ברוחב של 70 ס"מ. דלתות פנים ברוחב של 80 ס"מ משמשות בעיקר לחדרי רחצה.

כאשר רוכשים מספר דלתות פנים בעלות עיצוב אחיד או שונה לסביבת המגורים, חשוב להגדיר מראש את צרכי הדלת בהתאם לכל חלל / חדר מגורים ובהתאם לכך לקבוע רכישה של דלתות פנים מבודדות או דלתות פנים אקוסטיות, את משקל הדלת ואת סוג מנגנון הנעילה המוטמע בדלת, ומעבר לכך, לבחור את הגוון והסגנון העיצובי של הדלת – אחרת תאלצו להחליף את הדלת מוקדם מאוד בשל אי התאמה לצרכים שלכם.