דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> דלתות פלדה – ברירת המחדל של הביטחון
מאז שנות השמונים, דלתות פלדה בישראל הן ברירת מחדל בהמון בתים ודירות. הן היוו תחליף לדלתות העץ הפשוטות שהיו בכל בית בישראל עד אז, אך שגלי הפריצות של שנות השבעים יצרו צורך ממשי בתחליף להן. דלתות העץ המוכרות מפעם לא היו עמידות בפני פריצות כי היה קל לשבור אותן, בלי קשר למנעול שהותקן עליהן. היה צורך בדלת שעשויה מחומר חזק, העמיד בפני פריצות, ולכן הומצאו דלתות פלדה שלאחר פיתוח ועיצוב קיבלו את המראה דמוי העץ, יחד עם יכולות בידוד והגנה שרק השתכללו עם השנים. כיום דלתות פלדה עוברות מהפכה של ממש, וברור שכבר לא מספיק המראה הרגיל והנפוץ שלהן, שמקורו בניסיון להתחקות אחר דלתות העץ שהישראלים כה אהבו לפני 40 שנה, אלא צריכות להיות אופציות לדלתות פלדה בעיצובים וסגנונות שונים, עם אופציות דקורטיביות מגוונות שאפשר להתאים אישית לטעם של כל לקוח.

דלתות מעוצבות – הגנה מקסימאלית

השימוש הפרקטי של דלת הכניסה לבית הוא כמובן לשמור על הביטחון והפרטיות שלכם, אך כיום גוברת המודעות לעיצוב וסגנון יותר מאי פעם, עקב כל אמצעי התקשורת שברשותנו כמו תוכניות טלוויזיה על עיצוב והום סטיילינג, רשתות חברתיות שחושפות אותנו לטרנדים עיצוביים מכל העולם, מגזינים אינטרנטיים בשלל סגנונות ועוד. אפשר להגיע לרמה של אסתטיקה עם כל פרט בבית, גם אלו הפשוטים ביותר כמו דלת כניסה. ישראלים רבים כבר לא מתפשרים על שני הדברים האלו, סגנון וביטחון, ולכן יצרניות ומייבאות דלתות בארץ בוחרות להציג מגוון מכל הבחינות: מגוון טכנולוגי של דלתות מסוגים שונים כמו דלתות ירי, דלתות אש, דלתות פלדה, דלתות עם מנעולים חכמים, ואפילו פעמונים חכמים. גם מבחינה דקורטיבית, ישנו פרזול שיתאים לכל סטייל, בין אם הוא אירופאי, פשוט ומתוחכם או קלאסי ועיטורי, אך ניתן גם לבחור דלת פלדה מעוצבת עם חלון וסורג, דלת בצבעים אפוקסיים, דלת עם ויטרינה או מסגרת ועוד.

צילינדרים, משקופים ומנעולים לדלת פלדה

כשמסתכלים על דלתות פלדה בחיפוש אחר הדלת שתספק לכם את מלוא הביטחון כשאתם ישנים בלילה, או מחוץ לבית ביומיום ואף בזמן חופשה. פריצה היא עניין שכולנו היינו רוצים להימנע ממנו ולכן יש לחפש גם אחר צילינדרים, משקופים ומנעולים מתוחכמים, עמידים בפני פריצות שישלימו את הביטחון של דלת פלדה עוצמתית. מנעול רב בריח עם מספר בריחים, עומק חדירה מספק למשקוף יעשו את העבודה אך ישנן טכנולוגיות ופטנטים לחברות מסוימות שיכולים להשתלם במעמד הקנייה כמו מגן צילינדר עם מנגנון השמדה עצמית, צילינדר אינטראקטיב עמיד בפני פריצות שקטות. גם לגבי בידוד יש לתת את הדעת בזמן שבוחרים וקונים דלת כניסה. כדאי שדלת כניסה תהיה עמידה בפני מזג אוויר, תספק בידוד תרמי בכל טמפרטורה, וכן תמנע כניסת גשמים ורטיבות לבית. גם בידוד אקוסטי, במקרה של דלת כניסה המותקנת בבניין דירות, הוא כדאי. לדלת כניסה יש חלק חיוני בשמירה על הפרטיות והנחת שלכם, ובידוד אקוסטי תורם לכך שרעש לא יחדור לפנים הבית, אך שגם לא יצא ממנו.

סגנונות שונים של דלתות פלדה

אם אתם בתהליך בחירת דלת פלדה ומתלבטים איזו דלת לבחור, אולי כדאי לחשוב על פנים הבית. דלתות פלדה בכניסה של הבית יכולות לקחת חלק בעיצוב הפנים ולספק הצצה למי שבא להתארח. דלת בעיצוב מינימליסטי עם פסי אלומיניום מאוזנים יכולה לספק מראה מתוחכם ומודרני. אם הבית שלכם מעוצב בסגנון כפרי וחם, דלת עם ויטרינה או חלון עם סורג יכולה לספק מראה מזמין וחמים.