דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> דלתות אלומיניום – לעצב את הבית בסטייל
התהליך של שיפוץ בית, וכמובן גם בניית בית חדש, טומן בחובו החלטות רבות שיש לקבל: בחירת ריצוף, צבע לקירות, מקומות אחסון ועוד, ועוד. אחד הדברים שלא ניתן לדלג עליהם בתהליך הוא כמובן בחירת דלתות פנים. אם יצא לכם להציץ בקטלוגים של דלתות, ודאי נוכחתם לגלות כי מדובר במשימה ממש לא פשוטה. אם בעבר היה מספר מצומצם של אפשרויות ועיצובים, הרי שהיום קיים מגוון רחב של אפשרויות הנבדלות זו מזו בחומרי הגלם, בצבעים, בטקסטורות ועוד. דלתות אלומיניום, דלתות פולימר, דלתות מבודדות רעש, דלתות עמידות במים – השפע מציף אתכם ובהחלט עשוי ליצור בלבול. על מנת לסייע לכם להבין אילו סוגים של דלתות יש בשוק ולבחור את הדגמים המתאימים לכם ביותר, נתרכז הפעם בדלתות האלומיניום ונכיר את המאפיינים הייחודיים שלהן.

דלתות אלומיניום – נשארות איתכם שנים

בשנים האחרונות דלתות אלומיניום צברו פופולאריות רבה והיום, יש לא מעט בתים שבהם דלתות מסוג זה משמשות כדלתות פנים לחדרים. אולם האם דלתות אלומיניום מתאימות גם לבית שלכם? לפניכם שלושה מהמאפיינים הבולטים של דלתות מסוג זה, אשר מקנים להן יתרון יחסי על פני דלתות העשויות מחומרי גלם אחרים:

עמידות שאין שניה לה

באופן כללי כאשר בוחרים דלתות, חשוב לשים דגש על נושא העמידות. כשמתקינים דלתות בבית, בין אם מדובר בדלתות חוץ או פנים, הציפייה היא שהן יחזיקו מעמד במשך שנים ארוכות. מטבע הדברים, הדלתות שמותקנות בכל בית נמצאות בשימוש יומיומי ותפקוד לקוי שלהן עשוי להיות מעיק במיוחד. מעבר לפן התפקודי, דלתות שנראות שחוקות ומאבדות את החיוניות שלהן, עשויות להשפיע לרעה על המראה הכללי של הבית מבחינה עיצובית. עבור מי שסוגיית העמידות אכן חשובה לו, דלתות מאלומיניום ללא ספק יכולות להוות בחירה מצוינת. האלומיניום הוא חומר חזק ועמיד ורכישת דלתות מסוג זה מיצרן איכותי, תבטיח לכם שנים של שקט.

קלות משקל – מינימום תחזוקה

יתרון משמעותי נוסף של דלתות האלומיניום הוא המשקל שלהן. אלומיניום הוא חומר קל, וגם הדלתות המיוצרות ממנו הן קלות יחסית. רבים מדגמי הדלתות אשר אתם רואים בקטלוגים עשויים להיות בעלי משקל גבוה; זה בסדר גמור, אולם חשוב לדעת שדלתות כבדות מפעילות לחץ רב על הצירים, וכתוצאה מכך, סביר להניח שתידרשו לתחזק את הצירים בתדירות רבה יותר. לעומת זאת, כאשר בוחרים דלתות שמשקלן קל, כנראה שתוכלו להסתפק בתחזוקה בסיסית ומינימלית, ותיתקלו בפחות תקלות. להרבה אנשים חשוב לעצב את הבית באופן שידרוש כמה שפחות תחזוקה – במצבים כאלה, דלתות האלומיניום הן בחירה אידאלית.

עיצוב – הטיפים שיעשו לכם חיים קלים

כאשר מדברים על דלתות עשויות אלומיניום, לא ניתן להתעלם מהפער בין איך שאנחנו חושבים שהן נראות, לאיך שהן נראות באמת. כאשר אנחנו מדמיינים דלתות מאלומיניום אנחנו בדרך כלל רואים בעיני רוחנו דלתות מתכתיות, בעלות מראה גס ותעשייתי – אולם בפועל, ההפך הוא הנכון. היום, הודות לטכנולוגיות מתקדמות, ניתן לייצר דלתות אלומיניום במגוון רחב של עיצובים. אפשר לבחור צבעים שונים, לשחק עם טקסטורות ואפילו למצוא דלתות שאמנם עשויות מאלומיניום אולם מתאפיינות במראה דמוי עץ.

אז איך לא מתבלבלים מהמבחר? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור את העיצוב המתאים:

גודל החלל – עבור חדרים קטנים, מומלץ לבחור בדלתות בעלות צבע בהיר, אשר יגרמו לחלל להיראות גדול יותר. בחדרים גדולים בהם רוצים לייצר מראה חד ודרמטי, ניתן לבחור בדלתות כהות.

צבעוניות – על מנת ליצור עיצוב קוהרנטי כדאי לבחור דלת בצבע שהולם את פלטת הצבעים שנבחרה עבור החלל.

עיצוב סולידי – כאמור, דלתות אמורות לשרת אותנו לאורך שנים. כדאי לבחור בדלתות בעלות עיצוב סולידי יחסית מבחינת צבעוניות, קישוטים וטקסטורות על מנת שיישארו תמיד רלוונטיות.