דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> דלת לחדר שינה – עולם ומלואו
חדר השינה הוא כמו המקדש הפרטי שלנו, המקום שבו אנחנו בעיקר נחים, מטעינים מצברים ואוגרים אנרגיות. גם עיצוב של חדר השינה מתקשר לשימוש שלו, ובדרך כלל ישנם קווים נקיים, רגועים ואווירת נינוחות בחדר השינה. חלק משמעותי בחדר השינה הוא הדלת שלו, ולמעשה כל הדלתות הפנימיות בבית יכולות לשנות את האווירה שלו.

דלתות פנים משמשות להפרדה של החללים, חוצץ ששומר על הפרטיות, מבודד טמפרטורות, רעשים, ריחות. דלתות פנים נשארות בדרך כלל אחידות בין כל חדרי הבית, בעיקר בין חדרי השינה. בניגוד לחדר האמבטיה, שם נחוצה דלת מיוחדת שתעמוד בשינויי הטמפרטורות, שתספוג לחות ונוזלים, דלת לחדר שינה ודלתות אחרות בבית יכולות להיות עשויות מכל חומר.

עיצוב כפרי

טרנד עיצובי בשנים האחרונות הוא הטרנד הכפרי. הרבה מחפשים את הצבעים החמים, את התחושה המחבקת והמזמינה. דרך אחת להשיג את האווירה הזו היא שימוש ברהיטים מעץ, טקסטיל בצבעים בגווני אדום, חום, חמרה, אדמה, כתום ואפילו צהוב. גם דלתות פנים יכולות לקחת חלק בקו העיצובי הכפרי, ולהיות עשויות מעץ. דלת בגוון בהיר יכול להשתלב עם כל פלטת צבעים, אפילו כזו קרה יותר למי שמעדיף.

לדוגמה, דלת לחדר שינה מעץ בשילוב עם רהיטים בגווני שמנת ומחומרים טבעיים, מצעים חומים או אדומים – כל אלו יוצרים אווירה של צימר בצפון, בית אירוח כפרי מן המניין.

עיצוב מודרני ונקי

מי שמעדיפים עיצוב עכשווי יותר, שמתאים לעולם המודרני יחפשו דלתות פנים מפלדה קלה בעיצוב מתוחכם. לדלתות כאלו יש מספר פרטים עיצוביים שניתן לבחור. למשל, דלת לחדר שינה עם אלמנט גיאומטרי של קווי נירוסטה אורכיים או אנכיים דלת עם חלון קטן בחלקה העליון, דלת עם חלון ארוך ואנכי. בחירה מעניינת תהיה דלת אפורה או לבנה שתיצור אווירה מתוחכמת ומודרנית, ואף תשתלב יפה בלופט מודרני.

גם את הפרזול ניתן להתאים לקו עיצובי שתבחרו. ידית מעץ תתאים לאווירה הכפרית, אך ידית ומנעול מתכת ישתלבו יחדיו בהרמוניה ויתאימו לכל קו עיצובי שתבחרו.

ישנם סוגים שונים של דלתות פנים המותאמות לצרכים מגוונים. ישנן הדלתות הסטנדרטיות שמסתובבות על ציר אך ישנן גם דלתות הזזה. ישנן דלתות שמתאימות לחדרי אמבטיה מחומר עמיד בפני מים, או דלתות עם חלון כדי לספק אור לחדר חשוך. דלתות עם חלון הן באופן מסורתי נחשבות דלתות ששייכות לחדרי אמבטיה או שירותים, כך שאם תבחרו חלון לדלת השירותים שלכם, האורחים ידעו לגשת אליה. גם החומר של הדלתות יכול לספק צרכים מסוימים, למשל דלתות העשויות מפלדה יכולות לחסום רעשים ואף מספקות בידוד מצוין לטמפרטורות.

דלתות הזזה הן יעילות במיוחד בחללים קטנים. דלת לחדר שינה יכולה להיות דלת הזזה במיוחד אם זה חדר קטן, או כדלת לחדר אמבטיה שהוא חלק מיחידת הורים. דלת הזזה לא תופסת שטח יקר בחדר, במיוחד אם זו דלת הזזה לכיס שנעלמת אל תוך הקיר. דלת הזזה גם אינה נטרקת ממשב רוח, כמו דלת סובבת. דלתות הזזה מודרניות הן קלות לתפעול ומחליקות על המסילה שלהן בקלות יתרה, כך שהן גם לא חורקות וגם כבר לא רועשות כמו דלתות הזזה של פעם.

חדר שינה הוא בדרך כלל לא חלל גדול ולכן הגוונים שיתאימו לדלתות הם גוונים בהירים, צבעים שלא סופגים אליהם אור אלא מחזירים אותו. דלת בגוון שמנת תאיר את העיניים, תחזיר את האור הבוקע מהחלון ותשתלב יפה עם כל קו עיצובי שתבחרו – כפרי, מודרני או בכלל וינטג׳.