דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> דלת פולימרית – יעילה ומשתלמת
דלתות פנים הן חלק חשוב ומרכזי בבית ולכן כדאי שיהיו עשויות מחומר איכותי ועמיד. דלתות הן לרוב מוצר שהוא פרקטי ויעיל לעומת עיצובי ולכן ישנם בשוק כמה חומרים שמהווים פתרון פרקטי. למשל, לא הרבה יודעים מהו פולימר, אך זהו אחד החומרים היעילים בייצור דלתות משום שפולימר הוא חומר פלסטי העמיד בפני מים, המיוצר במעבדה בתהליך שנקרא פילמור. פולימר מרכיב כמעט כל מוצר פלסטיק שקיים, ולכן התכונות של פולימר נכונות למרבית הפלסטיק שאתם מכירים. פולימרים יכולים לבוא מהטבע ולהיקרא פולימריים טבעיים או להיווצר במעבדה כפולימרים מלאכותיים.

דלתות העשויות מפולימר סינתטי משמשות כדלתות פנים והן נפוצות בישראל. דלת פולימרית היא נפוצה עקב העמידות של הפולימר, והיא מהווה תחליף מצוין לדלת העץ הפשוטה והמוכרת. היא יכולה לשמש בכל הבית, ומומלצת במיוחד בחדר האמבטיה או המקלחת, שם נזקי מים הם נפוצים כמו גם נזקי לחות. זהו למעשה היתרון העיקרי שלה - דלת פולימרית לא מתנפחת ממים. כמו כן, היא תתאים לחדר שינה משום שהיא גם עמידה בפני מזיקים. דלת מעץ נתונה לטרמיטים ומזיקים דומים להם אך דלת פולימרית, שלמעשה עשויה מפלסטיק לא תעניין אותם כלל, הם לא יחדרו אליה ויזיקו לה.

איזה סוגי דלתות פולימר יש?

ישנם שני סוגים עיקריים של דלת פולימרית. האחד, דלת יצוקה מפולימר, עשויה כולה מפולימר, עמידה בפני לחות, מים ומזיקים. זהו הסוג החזק והעמיד ביותר של דלת פולימרית, ומומלץ לבחור אותו לכל חדר בבית, אם כי הוא אידיאלי ביותר לחדר האמבטיה, המקלחת והשירותים.

סוג נוסף הוא דלת שמצופה פולימר, דלת כזו תהיה עשויה לוחות פולימר עם מסגרת עץ ותחתית שגם היא עשויה מפולימר. התחתית משמשת כחומר עמיד בפני מים כאשר מנקים רצפות. דלת מצופה פולימר לא מתאימה לחדר אמבטיה או כל חדר אחר שנוצרת בו לחות, משום שהיא כן מכילה עץ שעלול להתנפח מבפנים. דלת כזו תתאים יותר לחדרי שינה, חדרי ילדים, מחסנים ועוד.

משקוף פולימר

דלת עשויה פולימר מתאימה רק לפנים הבית, משום שהיא נוטה להצהיב. לא כדאי להתקין דלת פולימרית כדלת חוץ משום שהיא תתבלה. נוסף על כך, זוהי דלת רגישה ועדינה יותר בניגוד לדלת עץ חזקה. היא לא סובלת טריקות כמו דלתות מחומרים אחרים. דלת כזו מגיעה בדרך כלל צבועה מראש, היא נצבעת בתנור בגוונים ניטרליים, לרוב לבן ושמנת.

מאפיינים נוספים של דלת פולימרית

דלת פולימרית היא אינה דלת ביטחון אלא משמשת כחוצץ ששומר על פרטיות. בנוסף, היא אינה אקוסטית ולא בהכרח חסינה בפני רעשים. דלתות פולימריות מומלצות במבנים, דירות, בתים, מחסנים – זמניים או מושכרים, בשל העלות שלהן. העלות יחסית זולה בשילוב עם התכונות שלהם, משתלמת למי שמחפש דלת שתחזיק אך שגם לא תעלה. אם אתם עוברים לדירה שכורה שצריך להחליף בה דלת אחת או יותר, שקלו דלת פולימרית שתעמוד בנזקי הניקיונות והלחות בבית, משום שהיא דלת פנים פרקטית.