דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> דלתות פנים – פרט עיצובי במינימום מאמץ
איך אפשר לשדרג את הבית, במינימום מאמץ והשקעה? להוסיף פרט עיצובי בולט, אך גם פרקטי? לשלב בין פונקציה לעיצוב בצורה המושלמת? דלתות פנים הן אולי הדרך הכי מהירה וקלה להעצים את האווירה בבית שלכם. העולם המודרני יוצר עומס על הצרכן. עומס של פרטים, מוצרים, סגנונות ודרכים לעצב את הבית. יש כל כך הרבה חנויות, מעצבים וטרנדים, כך שקשה להתקבע על קו אחד, אחיד ועל סטייל אישי שמתאים לבית.

דרך טובה להתחיל היא לבחור קו אחיד של דלתות פנים לכל הבית. גם כאשר הן ממלאות פונקציות שונות, דלתות פנים יכולות לשדרג את החלל שלכם, ואם תרצו גם להוות פריט ייחודי, שישתלב עם הסגנון האישי שלכם. גם דלת של חדר אמבטיה או חדר ארונות יכולה להיות מסוגננת ולהתאים לפונקציה אותה היא ממלאת.

דלתות עץ, פלדה ומה שביניהן

דלתות פנים בבית שלכם יכולות להיות דקורטיביות אך גם פרקטיות. דלתות פנים מפלדה יהיו שימושיות למספר צרכים: בידוד תרמי כלומר שמירה על החום או הקור השרוי בחדר, או שמירה מחום וקור שיגיעו מבחוץ אל החדר. בידוד מפני רעשים ולכן שמירה מוחלטת על פרטיות, כמו גם יצירת חללים נפרדים לגמרי. דלתות פלדה הן גם עמידות לבלאי לאורך שנים רבות. לעומת דלתות עץ למשל, דלתות פלדה לא מתבלות כל כך מהר. הן לא חורקות, הן לא מתנפחות מנזקי מים וכן נסגרות אל המשקוף שלהן בקלות ובמדויק.

חשבו למשל על דלתות הזזה, הן כבר לא דלתות העץ שהיו נפוצות בשנות החמישים. יש היום דלתות הזזה נהדרות, שמחליקות בקלות ובשקט על מסילה אל תוך הקיר, והן נקראות דלתות הזזה לכיס. דלתות כאלו למעשה נעלמות אל תוך הקיר והן לא מפריעות לעין. דלתות כאלו דורשות הכנה מראש, והן מתאימות למי שמשפץ או בונה בית ורוצה לבחור דלתות פנים מראש.

דלתות מעוצבות

סוג אחד הוא דלתות עם חלונות של זכוכית חלבית המכניסים אור מחלל אחד לחלל אחר. כמו כן, ישנן דלתות עם מסגור פנימי שמייצר מראה אירופאי שנראה יוקרתי עם מינימום מאמץ. ניתן להתאים את הצבעים של הדלתות לחלל, ואת הידיות לסגנון המבוקש. חשוב ליצור אחידות, אם למשל בחרתם דלת פנימית לחדר שינה אחד, בחרו את אותה הדלת לחדר השינה השני. השקיעו באחידות מאמץ, אם תבחרו ידית אחת לדלת אחת, וידית אחרת לשנייה, לא תהיה התאמה. חוסר אחידות שכזה יכול לגרום לבלגן בעיניים, לכם ולאורחים שלכם. חוסר אחידות יכול לשוות מראה אקלקטי לבית אך גם מראה כזה יכול להימאס עליכם. דלתות פנים, גם כאלו מפלדה, יכולות לשלב פרטים עיצוביים ואלמנטים של קווים מאונכים ואף קווים מאוזנים.

דלת חדר האמבטיה

דלת חדר אמבטיה או חדר השירותים היא הדלת שהכי כדאי להשקיע בה מחשבה. דלת פנימית כזו נתונה לתנאים קיצוניים של שינויי טמפרטורות תכופים ולחות תמידית. דלתות פשוטות מעץ למשל עלולות להתנפח מנזקי הלחות והמים. לא סביר שתהיו זהירים סביב הדלתות ששילמתן עליהן במיטב כספכם. כדאי להיות חכמים מראש ולהשקיע בדלת איכותית שתעמוד בתנאים כאלו, ואף למצוא חברת דלתות אמינה שמספקת דלתות פנים מסוגים שונים ומחומרים שונים. לחברה כזו יהיו בוודאי דלתות פנים קלות מפלדה, שאינה נתונה לנזקי לחות ומים והיא ידידותית לשינויי טמפרטורה.

לסיכום, בבחירה של דלתות פנים ראוי לתת את הדעת על מספר פרמטרים שיעשו את ההבדל בין דלת איכותית ועמידה, שתאריך ימים, לבין הצעות מפתות שעלולות להיות מפח נפש.