דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> למה לשים לב כשקונים דלתות הזזה?
אם תפתחו קטלוג של דלתות, תמצאו סוגים רבים ומגוונים של דלתות, הרבה יותר מכפי שחשבתם שקיימות. דלתות אלומיניום, דלתות פולימר, דלתות עץ, דלתות עמידות במים ודלתות מבודדות רעש – זהו רק חלק מהמבחר האין סופי שמתוכו אפשר לבחור דלתות פנים לבית. ובאמת, אנחנו רואים היום שבהרבה בתים מחליטים לא להסתפק בדלתות סטנדרטיות, ולבחור במשהו קצת יותר מיוחד. אחד מסוגי הדלתות הייחודיים שניתן לראות היום בלא מעט בתים הוא כמובן דלתות הזזה.

הטרנד הישן-חדש בעולם הדלתות

אז מה סוג הקסם של דלתות ההזזה, שעשו קאמבק רציני לאחר שנים בהן נעלמו מהנוף?

חדר קטן? דלת הזזה היא הבחירה המושלמת בישראל יש לא מעט אנשים שבוחרים להתגורר בערים ולעתים קרובות, הם משתכנים בדירות קטנות ומעט צפופות. בדירה שמתפרשת על פני כמה עשרות בודדות של מטרים, כל מטר רבוע הוא קריטי והימצאותה של דלת רגילה, אשר נפתחת פנימה או החוצה וצריך להקדיש לה מקום בחלל, יכולה להיות מאוד לא נוחה. בין אם מדובר בחדר שינה צפוף, במסדרון צר או בחדר שירותים קטנטן – דלתות הזזה יכולות לפתור את כל הבעיות. כשרוצים לפתוח אותן, ניתן פשוט להסיט אותן מפתח הדלת מבלי שהדבר יגרום לאי נוחות כלשהי או יתפוס מקום בחלל. עיצוב מינימליסטי – הטרנד האחרון בעולם העיצוב

בשנים האחרונות אחד הטרנדים הבולטים בעולם העיצוב בכלל ובתחום עיצוב הבית בפרט, הוא הטרנד המינימליסטי. כמה שפחות פרטים ועומס ויזואלי – כך יותר טוב. אחד היתרונות של דלתות ההזזה טמון בעובדה שהן "נעלמות" – הן לא מושכות תשומת לב ועל כן לא יוצרות עומס. מסיבה זו, הן יכולות להתאים מאוד למי שמעוניין ללכת עם הקו המינימליסטי ולהפחית את כמות הגירויים החזותיים.

איך קונים דלתות הזזה

אם דלתות הזזה קוסמות לכם ואתם שוקלים לרכוש כאלה לביתכם, חשוב להקדיש מחשבה לפני הרכישה לכמה פרמטרים מרכזיים.

מנגנון הזזה איכותי - דלתות פנים הן לא מוצר שאתם רוצים להחליף לעתים קרובות. כאשר אתם מתקינים אותן, אתם מצפים שהן יחזיקו מעמד לפחות כמה שנים טובות, ויספקו לכם שקט לפחות בגזרה הזו. מסיבה זו, חשוב לבחור היטב את הדלתות שאתם קונים ולא להתפשר על האיכות. משפט מפתח שחשוב לזכור הוא שהזול במקרים רבים עולה ביוקר – ומכך כדאי מאוד להמנע מראש. פרט אחד שחשוב לשים לב אליו כשקונים דלתות הזזה הוא כמובן מנגנון ההזזה שלהן. חשוב לרכוש דלת שהמנגנון שלה איכותי מספיק על מנת שיהיה עמיד לאורך זמן, ולא יפתח בלאי טבעי מהר מדי. חשוב לזכור שמנגנון ההזזה של הדלת הוא הדבר החשוב ביותר; אם הוא לא עובד בצורה טובה, כל פתיחה וסגירה של הדלת תהיה מעיקה ומסורבלת, ואתם בוודאי לא רוצים למצוא את עצמכם נאבקים בדלתות בבית שלכם.

פונקציית נעילה – היבט נוסף שחשוב להקדיש לו מחשבה הוא פונקציית הנעילה. לא כל דלת הזזה מגיעה בהכרח עם אפשרות נעילה, וכדאי לברר את העניין מראש. בחדרי שירותים, לדוגמה, השימוש בדלתות ההזזה נפוץ מאוד ושם אפשרות הנעילה היא לא פחות מקריטית.

עיצוב – כמובן שלא ניתן להתעלם מהפן העיצובי. דלתות הפנים בכל בית הן חלק בלתי נפרד מהעיצוב, וחשוב לבחור דלתות שמתאימות לקו העיצובי הכללי. בדרך כלל, כדאי לבחור דלתות בעלות עיצוב סולידי, על מנת שיתאימו לבית גם אם הקו העיצובי ישונה בשלב מסוים. בפרט כאשר מדובר בחללים קטנים, מומלץ לבחור דלתות בגוונים בהירים אשר יאירו את החדר ויגרמו לו להיראות גדול יותר.