דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> דלת לחדר ילדים - על הסוגים השונים
בדרך כלל דלתות מחליפים כל 25 שנה. הסיבות לכך יכולות להיות מעבר לדירה חדשה, או שיפוצים, או שהדירות כבר במצב מוזנח ויש צורך להתחדש. ואם כבר מדברים על חידושים, אין כמו עולם הדלתות שעבר מהפכה של ממש. ממשטח לבן משמים או דלתות עץ חסרות חן, הפכה הקולקציה של שריונית לתצוגה מלבבת של דגמים ורעיונות מקוריים לדלתות החל מדלתות הזזה, דלתות בסגנון רטרו, דלתות עמידות למים, דלתות פולימר והיום בחירה של דלת לחדר ילדים, יכולה להיעשות מתוך היצע גדול ומגוון של דגמים, חומרי גלם ועוד. דלת לחדר ילדים מומלצת יכולה להיות דלת הזזה. בדרך כלל חדרי ילדים הם הקטנים ביותר בבית ולכן נבקש לחסוך במקום כאשר נרצה להציב דלת. לדלת הזזה אין כנפיים כמו שיש לדלתות ולכן היא לא נפתחת פנימה או החוצה, אלא מחליקה על גבי מסילה. דלתות הזזה היום לא מרעישות, לא נתקעות ועשויות מחומרי גלם איכותיים. ילדים יוכלו לפתוח אותן משום אין להם ידית רגילה, ומכיוון שאין לה כנף, היא גם חלילה מונעת את ה"תאונות" הקטנות שקורות כאשר ילדים פותחים וסוגרים דלתות במהירות ומתנגשים בהן.

דלת לחדר ארונות

בהרבה מאוד בתים, יש להורים בצמוד לחדר השינה, חדר ארונות ואחת הדלתות שהכי מתאימות לחדר הזה היא דלת לחדר ארונות הזזה רגילה, או דלת הזזה שנכנסת לתוך גומחה. מכיוון שחדר ארונות הוא חדר קטן בדרך כלל, זוהי הדלת שהכי מתאימה לו, מכיוון שכאמור אין לך כנף והיא לא נפתחת פנימה או החוצה. יש שני סוגים של דלת הזזה. דלת הזזה הנעה על מסילה ונפתחת ליד הקיר, או דלת הזזה שנכנסת לתוך גומחה הנבנית מראש, בהתאם למידות של הדלת. לא רואים את הדלת, והיא הופכת לחלק אינטגרלי מהקיר. דלת לגומחה מתאימה לבתים בעלי סגנון מודרני ומינימליסטי שלא רוצים לחשוף את הדלתות ואוהבים את המראה הנקי והאסתטי.

דלת לחדר עבודה

הרבה אנשים עובדים מהבית ויש להם פינת עבודה אותה הם גם רוצים לנתק משאר חלקי הבית וליצור בה שקט ופרטיות. דלת לחדר עבודה יכולה להיות דלת מעוצבת עם קישוטי אלומיניום, דלת בסגנון רטרו יפה עם חלון, או דלת מסגסוגת מתכת העמידה למים. דלתות עמידות למים הן מוצר מאוד מבוקש היום. מסקר שנערך על הרגלי צריכת המים בבתים בישראל על כי ישראל נמצאת במקום הראשון בבזבוז מים לצרכי ניקיון הבית. אפשר להבין את זה משום שלמשל באירופה וגם בארה"ב לרוב הבתים יש פרקט מטעמי חימום, ולכן שלא כמו הישראלים הם לא שופכים דליים כאשר הם שוטפים את הרצפה. מכיוון שכך הדלת שהכי מתאימה לחדר עבודה או לכל חדר אחר שבא במגע עם מים היא דלת שלא עשויה מעץ, אלא מחומר שעמיד למים. כך היא לא תירקב, לא תמשוך טרמיטים ותעמוד יציבה ויפה לאורך זמן.

דלת לחדר שינה

לכל חדר יש את הצרכים שלו באשר לדלת שתוצב בכניסתו. דלת לחדר שינה בדרך כלל תהיה חלק מהעיצוב של החדר משום שזה מקום שמתייחסים אליו מאוד מבחינת עיצוב. זו יכולה להיות דלת בסגנון רטרו אם החדר מעוצב בסגנון הזה, או דלת בסגנון מודרני. היום אפשר לבחור בדלת כמעט בכל צבע העולה על הדעת. יש היום דלתות אדומות, צהובות, ירוקות וכחולות. ההשפעה היא ים תיכונית והרבה פעמים היא מיישרת קו עם סגנון כפרי או טוסקני כמו שרואים היום בהרבה בתים. דלת עם חלונות, פרזול וטעם של פעם.