דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> דלתות פנים-מה הצבע האהוב עליכם?
המגמה העכשווית של עיצוב הבית אשר כוללת גם את דלתות פנים, היא להכניס כמה שיותר את הטבע הביתה או צבעים מהטבע. הסיבה לכך היא שככל שאנו עסוקים יותר בגאדג'טים שלנו וזה כולל מחשב נייד, נייח, טאבלט וטלפון, כך אנחנו מתרחקים שוכחים מהו מראהו של עץ.
יש בזה הרבה מן האמת. אנו חיים היום בתקופה של תחרות צרכנית שלא ידענו כמותה. זו לא תחרות רק בתחום צרכני אחד אלא בכולם. כל אחד רוצה לבנות את הבניין הכי יפה, להמציא את האקזיט הכי משתלם, האפליקציה שתשנה את החיים. להתלבש עם המותגים הכי שווים ולהפוך את הבית שלנו לבית חלומות.
אבל מה מחפש אדם שנמצא היום מלבד סופי שבוע, מינימום זמן בבית, כי הוא עסוק בלרדוף אחרי האקזיט הבא. איך אפשר להפוך את הבית שלו למקום חם ושלוו, ממנו הוא יוכל לקבל אנרגיה חדשה כדי שהוא יוכל להמשיך לרוץ אחרי השאיפות שלו?
אחד הדברים הכי מרגיעים בבית (ולחלופין מעוררים) הם הצבעים. היום מאוד מודרני להכניס לבית צבעים חמים ים תיכוניים כמו למשל ירוק עז, טורקיז, צהבהב וצבעי אדמה. אלה מקרבים אותנו לטבע ואלה היום גם הצבעים הכי אופנתיים של דלתות פנים

על דלתות הזזה שמעתם?

דלתות ההזזה היו נפוצות מאוד על תקן של דלתות פנים בכל בית בשנות החמישים. הסיבה לכך הייתה חסכון במקום. גם היום זו הסיבה הראשונה שבגללה אנשים קונים אותן. אבל להבדיל היום הן משווקות מחומרי גלם חדשים ויש להם שני סוגים. דלתות הזזה שנכנסות לתוך גומחה בקיר ונקראות דלתות הזזה לכיס, ודלתות הזזה שמחליקות על הקיר.
כדי להתקין דלתות הזזה לכיס, יש צורך להזמין מלבד את איש הדלתות גם איש שעיסוקו בנייה אשר ייצור את הגומחה אליה תיכנס הדלת. הרעיון הזה בעיקרון קשור לעיצוב שכן, סגנון העיצוב השולט היום בבתים הוא מינימליסטי. כמה שפחות פריטים כך עדיף. שימוש בצבעים חלקים, ובלי יותר מדי רהיטים. לא עמוס, אלא מרווח מאוד.
דלתות ההזזה של היום בניגוד לעבר, לא מרעישות. לא סוטות מהמסילה, והן מחליקות בשקט ובאלגנטיות עליה בלי שום רעש. הן עמידות, יפות ומשווקות בצבעים שונים.

דלתות קו אפס- שיא האופנה

במסגרת הסגנון המודרני השולט היום בבתים, המינימליזם הוא המנחה שלו. אמרנו כמה שפחות פריטים, לא להעמיד על החלל. צבעים נקיים. רהיטים בקווים ישרים. הכל מאוד שטוח וברור, נטול פומפוזיות ופיתוחים. העץ החום הכבד של הסגנון הקלאסי פינה את מקומו לשולחנות בצבעי ירוק, טורקיז, צהוב. זו האופנה.
גם דלתות פנים מיוצרות היום בצבעים האלה. הכי חדישות ומודרניות הן דלתות קו אפס. המשמעות היא שהן מתחילות מקו האפס של הקיר ונטמעות בו כחלק ממנו. לעתים אם לא הייתה ידית עליהן, לא היו יודעים שהן קיימות בכלל.
אלה הן דלתות המהוות את שיא האופנה, מוצאות את מקומן המכובד במשרדים מפוארים ובבתים של אניני טעם. יש דלתות, אבל לא רואים אותן כמעט. הכל מאוד אסתטי, נקי וישר.

דלתות עמידות לטרמיטים ולמים

כדי להתמודד עם הבעיה של עץ ומים, טרמיטים וטחב בדלתות. הצליחה חברת שריונית וחברות נוספות לפתח דלתות העשויות מסגסוגת מתכת עמידה למים. לא עוד דלתות פנים מעץ שנרקבות במגע עם מים ומושכות אליהם טרמיטים. לא עוד דלתות שמתנפחות במזג האוויר הישראלי החם בקיץ, נסדקות ונרקבות. דלתות עמידות למים הן דלתות פנים שמגע עם מים לא משנה להן ולכן גם הן מבוקשות היום מאוד.