דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> דלתות עמידות במים -איך בוחרים
הישראלים אוהבים לשטוף את הבית עם כמויות מסחריות של מים גם כאשר ישראל מתייבשת, כך עלה מסקר שנעשה על הרגלי השימוש במים בקרב הישראלים. אבל מים ועץ לא הולכים ביחד, ומי שאוהב את המראה הכפרי והתקין בביתו דלתות עץ בוודאי נוכח לדעת שאחרי כמה פגישות עם מים הן החלו להירקב. עץ סופג מים מזמין טרמיטים, יוצר ריח של טחב בבית ולא בריא לנשימה לא לילדים קטנים, לא למבוגרים ולא לאף אחד. אז מי שרצה להרוויח את הדלתות הכפריות העשויות מעץ, אולי זכה במראה הכי טבעי אבל כאשר מדובר על דלתות בתוך בית שנוהגים לשטוף אותו במים, זהו חיסרון ולכן בבית הזה יהיו חייבים להחליף את הדלתות לסוג אחר של דלתות עמידות במים. הנזקים שאפשר לראות על דלתות שכבר נפגעו ממים הן שהדלת עלולה להתנפח, לא להיסגר. נוצרים בה סדקים, צבעה דוהה והיא נראית מאוד ישנה ומוזנחת.

מהן דלתות עמידות למים?דלתות עמידות למים יכולות להיות דלתות מפולימר או דלתות מסגסוגת מתכת. יש הרוכשים דלת מתכת ומשקוף פולימרי. מדובר על דלתות באיכות גבוהה הן מבחינת חומרי הגלם, החוסן שלהן וכמובן העמידות שלהן בפני מים. דלתות המתכת עשויות מסגסוגת קלה והן התשובה הנכונה מול דלתות העץ המרקיבות ממים. הן מיוצרות היום במגוון רחב של גוונים. דלת לבנה היא כבר מזמן לא באופנה והיום חדרו לבית דלתות בצבעים מאוד אופנתיים שיש להן גם תרומה לעיצוב של החלל ולא רק כפונקציה נדרשת. ההמלצה שלנו היא על דלתות IN Door או IN house המציגים בצורה מרשימה את הדגמים האופנתיים היום של דלתות הפנים. תוכלו להשיג דלתות עם דגמים עליהם או עם פרזול מעניין. הדלתות הגדולות עם החלונות של שנות השבעים עושות קאמבק עצום עם חלונות קבועים לאורכן או לרוחבן, אלגנטיות ואופנתיות במגוון רחב של צבעים.

רק בארץ שוטפים את הבית עם "נהר של מים"...יש בארץ תפיסה שככל ששוטפים את הבית עם הרבה מים, כך הוא יותר נקי. זוהי מחשבה ישראלית וכך נוהגים בבתים רבים. משום כך ההמלצה היא כי בבתים בהם שוטפים את הבית עם הרבה מים יהיו דלתות עמידות למים. בסקר שנערך על הרגלי השימוש של ניקיון בתים נמצא כי אנחנו משתמשים בהכי הרבה מים מכל מדינות אירופה. אולי הסיבה לכך היא שברובם יש להם על הרצפה פרקט ופרקט לא שוטפים עם מים אלא באמצעים אחרים. כך או כך אי אפשר לעקור את ההרגל של שטיפה עם הרבה מים, מה שצריך לעשות זה פשוט לעבור לסוג של דלתות עמידות במים. מגוון החומרים של דלתות אלה, עם אלמנטים של אלומיניום עליהם (עמיד בפני מים) או דלתות פולימריות עמידות למים מאפשרים לכל בית לנקות אותו ללא חשש שייגרם להן נזק. הדלתות עצמן מאוד מעוצבות ויפות לעין ומציגות את האלגנטיות ושיא המודרניות של עיצובי הדלתות היום.

לא חייבים את אותן דלתות בכל הביתגישת "הקולקטיב" של הזמנת דלתות פנים לבית, תפסה זווית אחרת בשנים האחרונות. היום אנשים מגוונים ולא קונים את אותן דלתות לכל החדרים בבית. הם רוכשים דלתות עמידות במים במקומות שבהן יש קרב למים אבל הם יכולים לקנות כל מיני דלתות מכל מיני סוגי חומרי גלם ובדגמים שונים כדי ליצור אפיון של חללים וההגדרה העיצובית שלהם. לא חייבים שבכל הבית תהיינה אותן דלתות ואף עדיף שהו תהייה שונות זו מזו.