דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> דלתות הזזה- פתרון מעולה ואופנתי
בשנים האחרונות הפתיעו יצרני הדלתות עם קאמבק גדול של דלתות הזזה בנוסח העידן החדש עם חומרי גלם מפתיעים חדשים, שלל עיצובים. דלתות הזזה לכיס ולא לכיס. פתרון אידיאלי ונוח לחדרים קטנים אבל גם לסגנון עיצוב מינימליסטי. כאשר מדובר בחללים קטנים, יש לעתים קושי להתקין בהן דלת שעלולה לתפוס חלק גדול מהחלל, הקטן גם כך. לדלת יש כנף וכאשר פותחים אותה היא צריכה מקום כדי להיפתח, וכמו כן מקום כדי להיסגר. לעתים זה בא על חשבון הצבת רהיט כלשהו. החדר קטן, הכל צפוף. והדלת הרחבה נפתחת פנימה ומקטינה עוד יותר את החדר. הפתרון האידיאלי- דלת הזזה. היא לא צריכה שום מקום להיפתח ושום מקום להיסגר. היא ניצבת במקומה ולא "גונבת" שום שטח מהחדר. היא מתאימה לחדרים קטנים אם זה חדר ילדים, חדר שירות ועוד. היום יש דלתות הזזה שקטות ואלגנטיות במראה אופנתי.

דלתות הזזה מינימליסטיות

דלתות הזזה לא "גונבות" שטח מהחדר וגם מיישרות היום קו עם הסגנון השולט והוא המודרני/ מינימליסטי. סגנון זה "מנקה" את הבית מכל החפצים והרהיטים המיותרים. יש דגש רב על אור וחלל פתוח עם מעט מאוד פריטים. דלת הזזה לכיס או לא לכיס, היא מאוד מינימליסטית. היא פחות בולטת מדלת עם כנף או כנפיים, לא תופסת כלל מקום וכאשר מדובר על דלת לכיס, היא הופכת לבלתי נראית ואף תורמת יותר לאסתטיקה של החדר. דלתות הזזה היום שמות דגש על פונקציונאליות של חללי הבית ועיצוב מאוד פרקטי. היא תורמת למקסום השטח הקיים והפכה בשנים האחרונות למבוקשת מאוד. היא חסכונית במקום, מתאימה לכל חדר ובעיקר לחדרים כמו אמבטיה או חדר ארונות אשר אין בהם גם מקום לכנף של דלת. עבור חדרי ילדים היא אידיאלית משום שילדים נוטים לעצים להתנגש בדלתות. בנוסף אם הם רוצים לפתוח אותה הם יכולים לעשות זאת בקלות רבה. אין להם צורך להשתמש בידית, היא פשוט מחליקה על המסילה.

נגררת או כיס?

יש שני סוגים של דלתות הזזה. הסוג הראשון הוא דלת הזזה נגררת. זוהי דלת הצמודה לקיר שיש לה מסילה חיצונית חזקה מחומרי גלם מאוד איכותיים. דלתות ההזזה של היום גם לא מזכירות בכלל את אלה שהיו פעם שהיו נתקעות, מרעישות וגולשות מהמסילה. היום מדובר על רמה אחרת לגמרי. הן מגיעות היום עם הלבשה עליונה או עם מעצורים קדמיים בגוונים מותאמים למשקוף ולחדר עצמו. הסוג השני הוא דלתות הזזה לכיס. הכיס הזה הוא מין נישה שנבנית לצד הקיר בסמוך להכניסה, ודלת הזזה לכיס פירושו שכאשר פותחים אותה היא מחליקה מאחורי הנישה ולא רואים אותה בכלל. את הכיס חייב לבנות איש מקצוע בתחום הבנייה ולרוב זה נעשה ע"י אנשי מקצוע שעובדים בחברת הדלתות ושמיומנים בהתקנת כיס כזה. לאחר שמכינים את הכיס, מגיע איש הדלתות שהוא חייב להיות מתקין דלתות מקצועי. הוא מתקין את קונסטרוקציית המתכת עליה מלבישים את הדלת. אחר כך מכינים את הכיס והמתקין מלביש את הדלת המשקוף וההלבשות.

דלת הזזה עמידה למים

בשנים האחרונות יש מגמה גדולה לשפר חומרי גלם ולשווק דלתות עמידות למים. הצורך נולד מהשטח. אנשים שוטפים את הבית והדלת באה במגע עם מים. החומר ממנה היא עשויה קריטי לשימוש שלה. יש היום דלתות עשויות פולימר אשר אין להן או למשקוף שלהן שום בעיה עם מים והן אידיאליות לכל חדרי הבית ובעיקר לחדרים רטובים. דלתות הזזה עמידות למים משווקות במגוון רחב של גוונים.

קראו גם על: דלתות פנים