דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> דלתות מעוצבות רטרו מה זה ?
קולקציית דלתות מעוצבות של שריונית, כוללת מגוון עצום של דלתות פנים וגם כניסה שמזכירים לכל אחד מאתנו את הבתים הישנים של הסבים והסבתות שלנו ויש בכך הרבה מן האמת. כמו בכל תחום של ייצור, ההיסטוריה תמיד חוזרת על עצמה. כיוון שדלתות היום הפכו להיות גם אלמנט של אופנה, הרי שגם הן ממחזרות את אופנת הדלתות שהייתה בעבר ובכלל זה את מראה הדלתות של שנות החמישים עד השבעים, מה שנקרא תקופת הוינטאג'. הדבר הכי בולט שמאפיין את תקופת הוינטאג' ולא רק בדלתות אלא בכלל, שהמוטיב הכי חשוב ובולט היה פשטו. אנשים לא לבשו בגדים למען הרושם, הם לא היו בתחרות עם השכנים שלהם על הבית הכי יפה, וכאשר הם רכשו דלתות, הם רכשו את הדלתות היחידות שהיו בשוק שייצרו אותם מהגרים שייצרו אותם כפי שהם זכרו אותם מהבתים שלהם בפולין, גרמניה או רומניה, אנגליה או אמריקה.

דלתות בלוק של מהגרים

שהלוק של הדלתות בשנים הראשונות של המדינה היו דלתות כמו שהיו באמריקה ובכל אירופה. לא היה דבר כזה דלת ישראלית לבד מזה שהיא הייתה מיוצרת כחול לבן ולא היה יבוא של דלתות. המטרה המרכזית של כל הדלתות הייתה בדיוק כמו שמתקינים מדרגות, או תיבות דואר. היא הייתה אלמנט פונקציונאלי בלבד, אבל כיוון שאת העיצובים הביאו אתם הנגרים של אז מהבתים שלהם מהערים או הכפרים מהם הם הגיעו, כל הדלתות היו עשויות עץ מלא. לא היה דבר כזה סנדוויץ' וכך אגב גם כל הרהיטים שהיו בבית. הייתה איכות גבוהה והיו אלה דלתות שעמדו יציבות וחזקות במשך שנים רבות ולא נזקקו אפילו לתיקונים, אלא אולי רק להחלפת צילינדר. אלה הם היום דלתות מעוצבות בסגנון רטרו של שריונית.

שמים לב לפרטים הקטנים

המראה הפשוט של דלתות מעוצבות בפשטות, עם איזה טוויסט קטן זה מה שכובש את הלב בקולקציית הדלתות של שריונית. הפשטות, הקו הקטן או הפרזול העדין. החלון הקטן בצד או למעלה, עם הסורג, המאפיינים הכי בולטים של דלתות ברוח שנות הוינטאג' חוזרים היום בגדול בקולקציה מרהיבה ומרחיבת לב, שמחזירה אותנו בעיקר בגעגועים לדלתות היפות עם שתי הכנפיים או האחת, שהיה קבוע בהן באמצע חלון עם סורג ויש כאלה שאפילו תלו עליו וילון תחרה מעשי ידיהם. המראה הכפרי של העץ, יחד עם הקווים הפשוטים והנוכחות של הדלתות, הם אלה שהפכו כעת את קולקציית דלתות שריונית למועדפת בכל בית. מראה של דלת שגם מעניק ביטחון, אבל גם מעלה זיכרונות מתוקים.

דלתות- תשכחו מלבן

אז בקולקציית דלתות מעוצבות של שריונית יש המון נגיעות של רטרו, אבל בחומרי הגלם המשובחים של היום ותשכחו מהדלתות הלבנות שאתם מכירים. היום הצבעים חזרו לכל בית ובגדול, לא רק בדלתות אלא גם על הקירות, חדרי אמבטיה, מטבחים ועוד. הבית מוצף בכתמי צבע ובמגרש הזה לדלתות יש תפקיד חשוב. יש היום דלתות בצבעים שלא חלמנו שנכניס הביתה והיום אנחנו מגשימים חלום. דלתות בצבע ירוק, צהוב, טורקיז, תכלת, ורוד וכמובן בצבעי אדמה קלאסיים. מעבר לכך שהדלתות מאוד מזכירות את דלתות הוינטאג', הן גם מזכירות את הדלתות של הכפרים בטוסקנה. דלתות עץ גדולות, מאסיביות בצבעים של הטבע מסביב. אפשר ממש להריח את שדות הלבנדר. הקטלוג של דלתות שריונית נמצא גם באתר ברשת ואתם מוזמנים להציץ בו ולראות מה השתנה מאז שראיתם את הדלת בבית של סבתא שלכם בארץ או בחו"ל. מה שברור הוא שגם היסטוריית הדלתות חוזרת בשינויים המתבקשים. קרא עוד:דלתות כניסה