דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> דלתות חוץ- גם ביטחון ועם עיצוב
דלתות חוץ הן דלתות כניסה והיום יש המון חברות שמציעות דלתות בהזמנה מיוחדת ובעיצוב אישי. כדי לייצר דלתות בהזמנה מיוחדת צריכים מעצבי החברה גם מעוף וגם יכולת טכנית להקנות לדלת את המנגנון הכי מאסיבי שיש. תחילתן של דלתות הכניסה בארץ אי שם בשנות השבעים, כאשר אחרי מלחמת ששת הימים הסתובבו כנופיות של טרור ערבי ופרצו לבתים בכמויות "מסחריות" כפי שישראל לא ידעה עד אז. המצב הזה אילץ את יצרני הדלתות להמציא את הדלת מחדש, אחת כזו שיהיה קשה לפרוץ אותה ולא עשויה מעץ שבבעיטה אחד כל פורץ טירון יכול לפתוח. עד אז חשוב לומר כל הדלתות היו מעץ, עם מנעול צילינדר והאווירה הייתה שלא חייבים לנעול את הדלת. אז החלה חברה אחת בייצור של דלתות פלדה עם בריחי פלדה שנכנסים למשקוף ומקשים על פריצה. המראה שלהן היה מכוער והשיווק כשל. רק אחר כך כאשר ציפו את הדלת בטפט דמוי עץ זה הצליח והדלתות שווקו בצורה מאסיבית בכל הארץ ובכל בית החלו להתקין אותן.

טרנדים של דלתות חוץ

אחד הטרנדים הכי מובילים היום בתחום של דלתות חוץ הוא מראה הווינטג' אבל מחומרים וטאץ' מודרני. סגנון מודרני מדבר על קווים ישרים, ניקיון ואסתטיקה וזה בא לידי ביטוי גם בדלתות חוץ בנוסף לכך יש היום דלתות בגוונים מאוד מודרניים בצבעים עזים כמו טורקיז, צהוב ואדום עם ידיות עשויות פליז במראה עתיק ויש גם דלתות כניסה פעורי חלונות לאורך או לרוחב, ממש כמו שהיו דלתות העץ המלא בשנות השישים. מראה הוינטאג' חוזר. הוא מתאפיין בירידה לפרטי פרטים בצורה מאוד עדינה. כך אפשר למצוא את זה בפרטים קטנים שהופכים את הדלת למעניינת, באלמנטים קטנים ולא מופרזים. ברמיזות דקות ובייחודיות מסוימת בכל דלת בפריט קטן או אלמנט מעניין. היום מדובר על שילוב של דלת עם זכוכית שקופה או נקייה, נוקש מאסיבי או בולט, ממש כמו דלת של טירה.

שילוב של עץ עם מתכת עם אלומיניום- דלתות אומנותיות

הפורמט העיצובי של כל דלת קובע את החזות שלהן. יש דלתות שמשלבות מתכת ועץ, חומר טבעי יחד עם ברזל שגם הוא טבעי. החזרה אל הטבע באה לידי ביטוי בכל מיני שילובים מעניינים של חומרי גלם ואלמנטים שונים. טקסטורות טבעיות שיוצרות מראה של רטרו ומודרני יחד. לדלתות כניסה מעוצבות, למשל עם עבודת נפחות עליהן ויש דלתות כאלה היום, יש מראה של דלתות עתיקות באיזו אחוזה או טירה בכפר באנגליה או בצרפת. המראה הזה חוזר היום ובגדול אבל עם חומרי גלם יותר מאסיביים ובמראה יותר נקי ופחות עתיק וכבד. יש היום גם הרבה דלתות חוץ עם שילובים של זכוכית. הזיגוג הזה מביא איזה שהוא חום עיצובי, ומראה אומנותי מאוד מבוקש. כל אחד רוצה את הדלת האומנותית שלו ובמיוחד אם זו דלת כניסה. פנג שוואי גם מחוץ לבית שם את הדגש על החוקים של התורה הזו , שמציבה כל אלמנט בחלל ויש לה משמעות. אנשים משתמשים בזה והרעיון של התייחסות לפנג שווי מוביל היום גם באדריכלות פנים וחוץ. זוהי הדרך להפוך גם את הכניסה למלאת אנרגיה וכך גם שילוב של דלתות פנים בתוך הבית. התובנות של המזרח יחד עם האנרגיות השונות הופכות את הבית למקור של אנרגיה חיובית לכל כניסה של בית.