דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> דלת בטיחות - חובה בכל בית | שריונית חסם

דלת בטיחות - חובה בכל בית

מנתונים של המשטרה בתחום עבירות רכוש ל-2017 עולה כי בתל אביב מתרחשות הכי הרבה פריצות לבתים. בשנת 2016 נפרצו 1,483 דירות, בערך ארבע דירות בממוצע כל יום. ירושלים במקום השני עם 1,131 דירות שנפרצו ב-2017, בממוצע שלוש דירות בכל יום, 94 דירות כל חודש. גם בשאר הערים וגם בפריפריות, מתרחשים מדי יום וחודש גניבות, כמו גם במפעלים, משרדים ומקומות עבודה. הדבר היחידי שעלול להרתיע את הפורצים הן דלתות ביטחון עם מנגנון השמדה עצמית של שריונית. מנגנון השמדה עצמית ייחודי ועמיד בפני פריצה. כאשר מישהו מנסה לפרוץ את הדלת בצורה אלימה, הדלת מתקבעת וננעלת על עצמה, ומונעת כניסה פנימה. בנוסף לכך דלתות ביטחון של שריונית עומדות בתקנים ישראליים וגם בינלאומיים. יש להם תקן אירופי לפריצה מדרגה C, תקן אירופאי למנגנון הנעילה 125 מדרגה 4 ותקני USO 9001-2008. חשוב לומר כי דלתות המיובאות אין תקנים מחמירים כמו לדלתות כחול לבן, לכן כאשר אתם חושבים על חיסכון, אל תחסכו על הביטחון שלכם.

דלת ביטחון- השומר הראשי שלכם

דלתות הפלדה הראשונות בארץ הופיעו בשנות ה-70, לאחר מקרים רבים של פריצות לדירות ע"י כנופיות של טרור ערבי. דלת הפלדה הראשונה הייתה עטופה בציפוי ויניל שהזכיר ללקוחות מראה של מכונית, והן לא מיהרו לרכוש אותה. אבל בהמשך היא קיבלה ציפוי דמוי עץ, והשאר היסטוריה. היום אין בית או דירה שאין בהם דלתות ביטחון. נציג של חברת שריונית מוסר, כי השיטות של הגנבים משתכללים כל הזמן, ועל כן גם היצרניות חייבות לחשוב על פתרונות מתקדמים מול השכלולים של הפורצים. בדרך כלל רוב דלתות ביטחון להתקנה נעשות או בבתים מיד שנייה שאנשים רכשו, והם לא נכנסים לגור בדירות הללו, עד שהם לא מצטיידים את הכניסה בדלת ביטחון משוריינת. דלת ביטחון נותנת לכל אזרח את הביטחון לו הוא זקוק, מול פורצים וגנבים שיעשו הכול כדי לגנוב ממנו משהו. כשלא הולך להם לפרוץ לבתים אז הם יפרצו את הרכב ויצאו באיזה שהוא רכוש.

איך תמנעו פריצות לבתים?

פריצות לבתים זו תופעה מאוד ידועה, מוכרת וגם כואבת. חשוב לומר כי האזרחים עושים הכול כדי להציב כמה שיותר מכשולים מול הפורצים, שלא בוחלים בשום אמצעי ישן או חדש כדי לפרוץ לבתים. בישראל מדי שנה נפתחים כ-27 אלף תיקים על פריצה לבתים. בכל 20 דקות במדינה פורצים לאיזה שהוא בית. פרופיל הגנב הטיפוסי הוא זה, שלא רוצה שיתפסו אותו, לכן הוא ילך על בתים בלי דלתות ביטחון כמו שריונית, וגם יחכה שלא יהיה אף אחד בבית. ככל שתערמו מכשולים בדרכו של הפורץ, כך הוא יתבלבל ואולי יחליט לעשות אחורה פנה. היום בכל בית אפשר להתקין דלת ביטחון עם מנגנון השמדה עצמית, ששום פורץ לא יודע מה לעשות מולה, אפשר גם להתחבר לטכנולוגיות מתקדמות אחרות כמו חיישנים שמזהים דמויות מחוץ לבית, מערכות אזעקה ועוד.

להתקשר עם חברת דלתות כחול-לבן

אחד הדברים הכי חשובים בהתקנה של דלת ביטחון, הוא להתקשר עם חברה שיש לה שם ומוניטין. פעם היה סיפור שחברת מנעולים מסוימת עשתה יד אחת עם כנופיית פורצים ואלה העתיקו את כל המפתחות שהם התקינו בבתים. כלומר, מכיוון שלא חסרים פורצים בארץ, דעו למי אתם נותנים להתקין לכם דלת ביטחון עם מנעול צילינדר רציני, כזה שהפורץ צריך לשבור את הראש מה לעשות אתו ואיך להתגבר עליו. בנוסף לדלת הביטחון חשוב שגם המשקוף יהיה מחובר עם פינים לדלת, שכל הכניסה תהיה מאסיבית ושהפורץ לא יעבור את סף הדלת הזו בקלות שבה הוא מעוניין לעבור.