דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> דלת פנים- עם הפנים לצבע

דלת פנים- עם הפנים לצבע

עד לפני שני עשורים, כשהישראלים לא כבשו את חו"ל כמו שהם עושים היום, לא היה להם שום מושג על עיצוב. כל הבתים כולם נראו אותו דבר. אף אחד כמעט לא פיתח טעם מקורי משלו לעיצוב ומה שהיה אצל השכנה, היה אצל כולם. גם הדלתות יש לומר, לא עשו למעצבים ולאדריכלי פנים את החיים קלים. דלתות גדולות ולא סטנדרטיות, בצבעים נועזים, לא נכנסו לבתים והותקנו אפשר לומר רק בגלריות, בתי מלון, משרדים מאוד מפוארים ועוד. הבית הישראלי נשאר עם דלת פנים לבנה, או מקסימום בצבע עץ. לכאורה חידוש גדול אחר שנים של דלתות מעץ מלא צבועות בלכה לבנה, ככה בכל אופן נראו כל דלתות הפנים בארץ, אבל כמו בכל תחום גם זה השתנה. הישראלים הם חלק מהכפר הגלובאלי ומשכך, הם חשופים לטרנדים, למגמות החדשות. כשהם נוסעים לחו"ל הם מבקרים בתערוכות, רואים בתים של אנשים אחרים. התקשורת, קרי- הטלוויזיה מעמיסה עליהם המון טרנדים בסרטים וסדרות. כאשר הם באים לקנות דלתות פנים, כבר יש להם בראש איזה כיוון. מה שבטוח הם יודעים שזו לא תהיה דלת לבנה.

מחליפים דלתות פנים בשיפוץ דירה

יש כמה מצבים בהם אנשים נדרשים לרכישה של דלת פנים ולא רק אחת אלא כמה. זה יכול להיות כאשר הם רוכשים דירה חדשה ולא אוהבים את הדלתות שהתקין הקבלן. זה יכול לקרות כשהם משפצים דירה, ורוצים להחליף גם את כל הדלתות, וזה קורה גם כאשר רוצים לשדרג את הדלתות שיש כבר 20 שנה, רוצים משהו חדש, יותר אופנתי ויותר מודרני. ב-20 השנה האחרונות אין ספק שיש המון התפתחויות סביב הנושא של דלתות. נכנסו הרבה מאוד דגמים חדשים שלא היו קודם. חומרי הגלם השתנו, הפרזול, הידיות והדגמים. יש היום המון דלתות שמזכירות את הדלתות משנות ה-70, דלתות עם דוגמאות גיאומטריות, חלונות קטנים. דלתות בגדלים לא סטנדרטיים, רטרו לשנות הוינטאג'. דגמים פשוטים עם דגש על הפרטים הקטנים, זה מה שמאפיין את אופנת הוינטאג'. את כל זה עושים היום אבל בסטנדרטים של איכות דלתות הפנים. דלתות שהן נגד מים וטרמיטים, דלתות אקוסטיות שמונעות מעבר של רעש וטמפרטורה. דלתות שמאפשרות פרטיות.

דלת אקוסטית- כי חייבים פרטיות

כאשר בבית אחד מתגוררים כמה אנשים בוגרים, יש צורך בהגנה על הפרטיות של כל אחד. את זה משיגים באמצעות דלת פנים אקוסטית. לדלת זו יש מילוי של פוליאוריתן, אשר מצליח לבודד גם טמפרטורה וגם רעש. כך יכול כל אחד מבני הבית, לחיות את חייו הפרטיים, בלי שאלה יתערבבו עם רעשי רקע של הדיירים האחרים בבית. אגב, נהוג היום בדירות שכורות להתקין דלת פנים אקוסטית, בגלל הטעם שגם אין קשר בין המתגוררים בדירה ועל כן יש באמת צורך לשמור על הפרטיות של כל אחד מדיירי הבית. הצבעים של דלתות פנים היום, הפכו אותן לאלמנט עיצובי לכל דבר. בדרך כלל מבצעים היום התאמה של דגם הדלת המבוקשת לסגנון של סביבת החיים.

דלת פנים- לא רק מחיצה

לא מדובר היום רק במחיצה שמפרידה בין חללים וקובעת גבולות. מדובר על עיצוב שבא להשלים עיצוב קיים, שמשתלב עם הצבעים והמרקמים של הבית. יש שיעדיפו דלת פנים בצבע ורוד ויש שירצו דלת פנים כחולה. צבעי הדלתות ישתלבו הרמונית, עם התפאורה שמסביב. אין היום התייחסות פרטית לדלת רק כאל דלת פנים, הבחירה שלה נעשית בהחלט גם מתוך שיקולי עיצוב וסגנון הבית.