דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> מה לחפש ברכישת דלת כניסה
אם אתם מחפשים דלת כניסה לבית שלכם, ודאי כבר גיליתם שהמבחר גדול במיוחד. ניתן לסווג דלתות כניסה לפי מגוון פרמטרים כמו איכות, רמת בטיחות, מחיר, וכמובן עיצוב, אולם רוב האנשים, מה לעשות, לא מבינים גדולים בנושא. רבים לא יודעים מה צריך להנחות אותם בעת רכישת דלת כניסה, מה לבדוק ולוודא, ובסופו של דבר רוכשים דלת שכלל לא מתאימה לצרכים שלהם. דלתות כניסה אינן נחשבות למוצר זול שניתן או מומלץ להחליף לעתים קרובות, ולכן, כדאי להקפיד לבדוק את כל מה שצריך כבר מההתחלה, על מנת שבסופו של דבר תוכלו לרכוש את הדלת המושלמת עבורכם. לפניכם כמה דברים שאתם חייבים לשים לב אליהם על מנת לבצע רכישה מוצלחת.

על איכות לא מתפשרים

חשוב לזכור שכאשר מדדברים על דלת כניסה היא מהווה בראש ובראשונה חוצץ בין פנים הבית והדיירים לבין הסביבה החיצונית. לכן, במהלך בחירת דלת כניסה על פרמטר האיכות להיות ראשון בסדר העדיפויות. דלתות כניסה איכותיות ימנעו חדירה של מזיקים לתוך הבית, וכן יהוו אמצעי לבידוד קור או חום, וימנעו מרוחות למשל להכנס לתוך הבית. בנוסף, דלת איכותית תהיה עמידה לאורך שנים, ולכן בחירה בדלת כזו תחסוך עבורכם החלפת דלתות כניסה בתדירות גבוהה, ואת הזמן והעלות הכרוכים בכך. בנוסף, מומלץ לקחת בחשבון גם את נושא האחריות שתקבלו על הדלת שרכשתם. תקלות תמיד קורות וזה טבעי, אולם כדי לוודא שהדלת אכן תעשה את העבודה לאורך זמן, יש לבדוק את האחריות על הדלת, כמה זמן היא נמשכת ומה היא כוללת. פרמטר חשוב נוסף שאסור להתפשר עליו הוא הביטחון. דלתות כניסה מהוות הגנה עיקרית מפני אורחים לא רצויים כמו פורצים וגנבים, ויש לקחת זאת בחשבון בעת הרכישה. על דלת הכניסה לבית שלכם להיות בעלת מראה מרתיע, שיגרום לפורצים לוותר מראש על הניסיון לחדור לביתכם ללא רשות; ובנוסף, כדאי שיהיו לה מאפיינים שונים שמטרתם לשמור עליכם. לדוגמה, כיום ניתן להשיג דלתות ביטחון מיוחדות אשר להן מנגנונים ייחודיים ההופכים את פריצתן לכמעט בלתי אפשרית. אתם יכולים לבחור האם אתם מעוניינים להשקיע בדלת ביטחון שתקנה לכם הגנה מקסימלית, או שאתם מרגישים מספיק בטוחים כדי לבחור דלת מעט פשוטה יותר. מה שבטוח – כדאי לחשוב על הנושא מראש, על מנת שלא תמצאו את עצמכם עם דלת שבחרתם רק בהתאם לטעם האישי ובסופו של דבר תרגישו שאינה מקנה לכם תחושת ביטחון מספקת.

דלת כניסה – כרטיס הביקור של הבית שלכם

לצד כל הדברים ש"חשוב" לבדוק, אין ספק שכדאי שגם תאהבו את מראה הדלת שלכם. דלת הכניסה לבית שלכם היא סוג של כרטיס ביקור – היא רומזת על מה שבפנים, ולכן צריכה להתכתב עם העיצוב של הבית ועם הטעם שלכם, וליצור את האווירה הרצויה. כך למשל, דלת עם מראה של עץ תיצור מראה טבעי וחם, בעוד שכזו הכוללת חלונות זכוכית עדינים מיד תגרום לעומדים מולה לחוש כי מדובר בבית פתוח ומארח, ואילו דלת אלומיניום מסיבית דווקא תיצור רושם של קשיחות והרתעה לצד אווירה מודרנית וצעירה. דלת הכניסה היא חלק בלתי נפרד מהעיצוב של הבית, וחשוב שתתחברו לבחירה שלכם. הפרמטר האחרון הוא כמובן המחיר. חשוב שתבחנו את המוצר שאתם שוקלים לרכוש במונחים של עלות מול תועלת, ותחשבו האם היתרונות שאתם מוצאים בו שווים מבחינתכם את התוספת הכספית, והאם יש אלמנטים מסוימים שאתם דווקא מוכנים לוותר עליהם לשם הוזלה. אם תגבשו טווח מחירים ריאלי שאתם מוכנים לשלם, אין ספק שתוכלו למצוא חנויות מתאימות ואת הדלת המושלמת בשבילכם.