דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> דלתות אקוסטיות - חובה לדעת!
בעבר דלתות אקוסטיות המבודדות רעשים היו נחלתן של בעלי ממון או מוסדות ציבוריים וגופים מסחריים. כיום קיימות חברות שמייצרות דלתות מבודדות אקוסטיות ברמת בידוד רעשים גבוהה ובמחירים נוחים כך שגם אנשים פרטיים יכולים להרשות לעצמכם דלתות מבודדות רעשים בבית.

שומרות על הפרטיות

דלתות אקוסטיות המבודדות רעשים, מאפשרות לנו לקבל את פרטיות ומבטיחות ש"מה שקורה בחדר יישאר בחדר". דלתות אלו משפרות את איכות חיים באופן משמעותי. מצד אחד הן מפחיתות רעשים הבוקעים מתוך חדרי הילדים והנוער שמפריעים לתפקוד של שאר דיירי הבית. מצד שני הן שומרות על הפרטיות של מי שנמצא בתוך חדרים כגון חדר שינה המשמש אותנו לאותן שעות של מנוחה ורגעים אינטימיים .

חובה לכל משרד

דלתות אקוסטיות הן הפתרון האולטימטיבי לאנשים שמחפשים לעבוד בסביבה שקטה גם אם מדובר בעבודה מהבית או בעבודה במשרד מחוץ לבית. רעשים סביבתיים ורעשים ממשים מפחיתים את רמת הריכוז, כך שדלתות אלו מגבירות את התפוקה והתוצאות במהלך העבודה. בסגירת הדלת מתאפשרים ריכוז ושקט, וכשהסתיימה המשימה תמיד אפשר לפתוח אותה. הדלת מתאימה למקומות בהם חשוב לשמור על בידוד רעשים כגון חדרי מוסיקה, כך שאף רעש חיצוני לא יכנס ובעיקר שהצלילים לא יפריעו לסביבה החיצונית. היא מתאימה גם למקומות בהם נדרשת פרטיות של מטופלים כגון קליניקות.

איכות חיים למשפחה

דלתות אקוסטיות הן פתרון מעולה לחדרי ילדים הילדה תוכל לנגן בגיטרה החשמלית שלה, אחיה יוכל לשמוע עם החברים מוסיקה רועשת, במקביל התינוק יוכל לישון את שנת הצהרים שלו. מצד אחד הדלתות נותנות לילדים את הפרטיות שהם צריכים בחדרים הפרטיים שלהם. מצד שני הדלתות מונעות מרעשים שילדים באופן טבעי מייצרים לחדור למרחב הכללי של הבית. הדלת משפרת את איכות החיים גם של הילדים וגם של כל המשפחה.

איך זה בנוי?

דלתות רגילות אין להן שום מאפיינים אקוסטיים, לרוב הן חלולות לעיתים הן בעלות מילוי כגון קרטון שאינו בעל תכונות של ספיגת רעש הן לא יסננו רעש. דלתות עץ מלא שאינן חלולות גם לא מבודדות רעש. לעומתן דלתות אקוסטיות בנויות ברמת יצור מתקדמת להוריד משמעותית את רמת הדציבלים ( יחידות מידה לעוצמות רעש) על ידי מילוי הדלת בצמר סלעים, חומר מבודד תרמי, שמגביר את הבידוד האקוסטי. מלבד הדלת עצמה, יש חשיבות לאטום מרעשים את הרווח שבין הדלת לרצפה, והרווח שבין הדלת למשקוף. איטום רווחים אלו במפתן בתחתית המשקוף ואטם מסביבו ברמה שמונעת גם מעבר אויר מסייעים רבות בבידוד האקוסטי ומבטיחים בידוד גבוה יותר. הטכנולוגיה המתקדמת מנגישה לכל אחד את האפשרות להתקין דלתות אקוסטיות בבית או במשרד. דלתות אשר מבודדות רעשים, שמספקות הגנה אקוסטית ובידוד ושהופכות את החוויה של שהיה בחלל מרעיש לחוויה של חלל שקט ונעים. קראו גם על: דלתות פנים