דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> דלתות הזזה- אידיאליות לחללים קטנים
דלתות הזזה היו מאוד אופנתיות בסיקסטיז, והן עושות קאמבק גדול, לא רק בכלל החיסכון במקום אלא גם בגלל המראה המודרני שלהן. כידוע בעשורים האחרונים בהם פיתחו הישראלים חושים חדים לעיצוב, הם גילו שגם דלתות לא חייבות להיות רק מחיצה בין חדרים ואפשר לבחור אותן ככה שהן תהיינה גם מעוצבות. דלתות הזזה הן כאלה, הן מאוד אלגנטיות והעובדה שהן מסוג הזזה רק מוסיפה לאופנתיות שלהן. דלתות הזזה מן מאוד פרקטיות, וכמו ששמים היום לב לשילוב של פונקציונאליות ועיצוב, ככה הן מיישמות את זה. מצד אחד הן חוסכות במקום, מצד שני הן משווקות היום בדגמים שמחמיאים לכל כניסה.

פתרון מעולה לחללים קטנים

דלתות הזזה מהוות פתרון מעולה לחללים קטנים, אידיאליות לחדרי אמבטיה, מקלחות, ולנישות בחדרי ארונות או חדרי שינה. מאחוריהן אפשר לאחסן יחידת ארונות ועוד. גם חדר השירות שליד המטבח בדרך כלל יכול לזכות בדלת הזזה. הסיבה לכך שהן חסכוניות היא משום שהפתיחה שלהן צמודה לקיר. הן לא תופסות מקום, לא גוזלות מהשטח בו הן מותקנות ואידיאליות לחדרי ילדים ולחדרים קטנים אחרים בדרך כלל. גם העובדה שהן נפתחות לתוך הקיר ולא החוצה, מונעת התנגשות של ילדים ועוד ולכן הן גם בטוחות יותר לחדרי ילדים. דבר נוסף הוא שילדים לא צריכים לפתוח דלתות הזזה באמצעות ידיות אלא בהחלקה של הדלת, ולכן הם יכולים לתפעל אותה לבד באופן עצמאי.

דלתות הזזה לכיס שבקיר

דלת הזזה מסוג כיס היא דלת, שבמקום להיפתח בצמוד לקיר, היא נפתחת לתוך הקיר לתוך "כיס". זהו חלל שנבנה במיוחד ומותאם לרוחב ולאורך של הדלת. כך היא בעצם מתפקדת כמו דלת סמויה שלא רואים אותה כאשר היא פתוחה, אלא רק את הכניסה. דלת מהסוג הזה כדאי לתכנן מראש שכן אם אתם למשל במהלך שיפוצים, צריך לבנות את הכיס הזה לפני שמתקינים את הדלת. את הכיס הבנוי עושה איש מקצוע מתחום הבנייה. נציג של חברת הדלתות ממנה קניתם דלתות הזזה אלה יגיע אחרי בניית הכיס ויתקין בתוכו קונסטרוקציה ממתכת בדרך כלל מאלומיניום. לתוך זה תיכנס הדלת. בשלב השני בונים חיפוי שעשוי מגבס ובסוף מגיע מתקין הדלתות שוב להתקין את הדלת. דלת הזזה כזו מגיעה עם משקוף. דלתות הזזה מסוג זה הן אלגנטיות מאוד, לא רואים את כל הדלת רק כאשר היא סגורה, וכאשר היא פתוחה, היא מחליקה לתוך הכיס. אומנם יש כל מיני שלבים בהתקנה של דלת כזו, אבל היא אסתטית וחסכונית יותר מכל דלת רגילה. עובי הדלת הוא לא שיקול בתוך חלל החדר הזה.

דלת הזזה נגררת

דלת הזזה נגררת היא צמודה לקיר ויש לה מסילה חיצונית. בניגוד לדלתות ההזזה המסורבלות שהיו פעם, היום יש מסילות חלקות ושקטות, עשויות מחומרי גלם איכותיים. בנוסף יש היום כל מיני פטנטים כמו קרניזים להלבשה עליונה או מעצורים קדמיים, בגוונים התואמים למשקוף ולדלת. אלה מסתירים את המסילה ולכן דלתות הזזה אלה הן חלקות לפעול, שקטות ויפות מאוד. גם דלתות אלה דורשות תכנון מוקדם. אם אתם משפצים את הבית או מתכננים דלתות מסוג זה, יש לדאוג להתקנת הקונסטרוקציות והתקנת הדלתות לפני שאתם מרצפים את הדירה למשל. בכל מקרה ידוע הוא כי דלתות הזזה חודרות היום לכל בית. הן מציגות אטימה טובה של כל כניסה, מפחיתות רעשים וקול. יש להן ידיות עם מנגנון שקוע המאפשר פתיחה מרבית גם אם מדובר בדלת הזזה מסוג כיס או דלת הזזה נגררת. השקע המושך את הדלת ממוקדם בדופן של הדלת והוא בגודל של אצבע, קטן ולעניין.