דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> התאמת עיצוב הדלתות לסגנון העיצוב בבית
דלתות הבית שלנו הן כבר מזמן לא רק אלמנט זניח שתפקידו היחיד הוא לאפשר כניסה או יציאה מחדר לחדר. היום לדלתות יש כבר מאפיינים של רהיטים ממש, כמו העובדה שהן משפיעות באופן משמעותי על העיצוב הכולל של הבית. זו גם הסיבה בעטיה חשוב להתאים את עיצוב הדלתות לעיצוב של הבית כולו: טרנדים באים וטרנדים הולכים, אבל הדלתות נרכשות מתוך כוונה לשמש אותנו במשך מספר שנים; לכן יש להתחשב בקו העיצובי של הבית, בסקאלת הצבעים (אפשר לבחור דלתות בצבע דומה לגוון הקיר או דווקא בגוון מנוגד), בחומרי הגלם (עץ כפרי לעומת חומרים מודרניים), בפרזול (אם יש בבית חלונות אלומיניום אפשר להתאים את הדלת שתדבר איתם בשפה דומה) וכן הלאה.

דגשים להתאמת עיצוב דלת לעיצוב הבית

אחד מכיווני המחשבה המעניינים שרבים לא נוטים לחשוב עליהם באופן אוטומטי הוא השאלה האם דלתות הפנים צריכות להיות זהות בכל חדרי הבית או אולי יש מקום לעיצוב שונה לכל חדר. אמנם על פי רוב כל הדלתות תהיינה זהות, אבל אין שום מניעה להתאים דלת לחדר על פי אופיו של החדר. אפשרות כזו תוסיף עניין לעיצוב הכולל ואף תסייע להתמצאות כאשר מגיעים למשל אורחים הביתה. טיפ שכדאי להכיר אם יש לכם דירה קטנה הוא לבחור דלתות בצבע דומה לזה של הקירות, על מנת לגרום לעין האנושית לחשוב שמדובר בהמשך של הקיר וכך למעשה ליצור אשליה של קירות ארוכים ובית גדול יותר. לחלופין, אם הבית רחב ידיים, אפשר ללכת דווקא על צבע מנוגד אשר יבליט את הדלתות וייצור אווירה יוקרתית יותר. כמו כן כדאי לזכור ששינוי בפרזול של הדלת יכול להשפיע מאוד על האופי שלה, כך שאפילו החלפה של ידית עשויה להיראות כמו ריענון עיצובי משמעותי.

מאפייני החדר משפיעים על הדלתות

חדרי השירותים והאמבטיה אינם כיתר חדרי הבית. ראשית, מדובר בחדרים בהם קיימת נוכחות תמידית של לחות ולכן הדלתות שלהן צריכות להיות בנויות מחומרים שעמידים למים. בנוסף, שילוב חלון קטן מזכוכית בדלת עצמה יאפשר לאדם מן החוץ להבין האם כבר יש אדם אחר בתוך החדר וכך למנוע תקריות מביכות מבעוד מועד. אלמנטים נוספים של התאמת דלתות לחדרים יכולים להיות למשל דלתות מבודדות רעש לחדרי שינה, דלתות הזזה למרפסות וכן הלאה. הרעיון הוא לאו דווקא לבחור דלת אחת ולכפות את העיצוב שלה על כל החדרים האחרים, אלא להקדיש מחשבה למאפיינים של כל חדר ולהתאים להם דלת אידיאלית.

סיכום

חלפו הימים בהם דלתות הבית היו דלתות עץ חום או לבן ותו לא. כיום, דלתות יכולות להיות מעוצבות, צבעוניות והרבה יותר מעניינות. התאמת עיצוב הדלתות לעיצוב הבית לוקחת בחשבון את הקו העיצובי הקיים על מנת שהדלתות ישתלבו באותו קו או ישלימו אותו בדרכים שונות ומגוונות.