דלג לתוכן המרכזי
Skip Navigation Linksדלתות שריונית > מגזין הדלתות> בחירת דלתות משרדיות
לכל משרד יש את האופי שלו, הצרכים והתחושה שברצונו לייצר בקרב הבאים בשעריו. לכן מומלץ שבעת בנייה או שיפוץ של משרד יינתן מקום לשיקול דעת בנושא דלתות הפנים שבו – הן אלה שעובדי המשרד יעשו בהן שימוש מדי יום ולכן הן צריכות להיות פונקציונליות ועיצובן נעים לעין, ומאידך גם המבקרים יראו מעת לעת ולכן כדאי לקחת בחשבון את התחושה שתיווצר אצלם. במשרדי עורכי דין למשל נהוג שהדלתות תהיינה כהות וכבדות על מנת ליצור תחושה יוקרתית ורצינית. במשרדים של חברות הייטק, לעומת זאת, סביר להניח שהדלתות תהיינה מעוצבות בסגנון מודרני יותר, אם בכלל תהיינה דלתות בחלל העבודה המרכזי מלבד דלת הכניסה והדלת לשירותים. כלומר ממש כפי שמוקדשת מחשבה עמוקה לנושא של ריהוט משרדי והדרכים בהן הוא משרת את עובדי המשרד ומבקריו, כך יש לבצע בצורה מושכלת את בחירת הדלתות במשרד.

מה הדלת צריכה לעשות?

אם בעבר הדלת הייתה רק אלמנט שמאפשר מעבר בין חדרים או בין הפנים לחוץ, הרי שכיום ניתן להגדיר עבור כל דלת רשימה של מאפיינים שצריכים להיות לה. בפרט כשזה נוגע לדלתות פנים במשרד, כדאי להגדיר מראש את הצרכים השונים של כל אחד מן החדרים. למשל, דלת משרדית צריכה להיות עמידה מאוד, משום שרוב הסיכויים הם שישתמשו בה בתדירות גבוהה הרבה יותר מאשר דלת ביתית. בפרט, דלתות לחדרי ישיבות אמורות להיות מבודדות רעשים על מנת שלא כל מילה שנאמרת בהן תישמע במסדרונות ובחדרים האחרים, ובאופן דומה דלתות לחדרי העבודה צריכות לאפשר ליושבים בהם לבצע את משימותיהם בנחת ועם כמה שפחות הפרעות מן החוץ. גם לעמידות למים יש משמעות, משום שמשרדים נשטפים בתדירות גבוהה יחסית (בדרך כלל מדי יום) ולכן חשוב שהדלתות תוכלנה להתמודד עם הרטיבות היומיומית; וכן חשוב שהדלתות תהיינה חסינות נגד אש כדי להעניק מימד של ביטחון ליושבים בהם במקרה של דליקה.

איך הדלת אמורה להיראות?

אחד מן המאפיינים החשובים ביותר של דלתות משרדיות כיום הוא יצירת רושם. דלתות איכותיות שנראות טוב יכולות לעורר מגוון תחושות בקרב המתבוננים בהן, ואם הצופה הוא גם לקוח פוטנציאלי אזי לתחושתו עשויה להיות חשיבות בבואו להחליט החלטות מכריעות, כגון האם לפתוח את ארנקו. עיצוב נכון של דלת אמור לשאוב השראה הן מן הצרכים הפונקציונליים שלה והן מן העיצוב בסביבתה. למשל, דלתות בגוון דומה לגוון הקיר יכולות לשוות למשרד קטן תחושה של חלל גדול יותר. לחלופין, דלתות כהות נתפסות כיוקרתיות יותר, ולכן שימושיות בקרב משרדים שנחשבים מכובדים ויוקרתיים, כמו עורכי דין או רואי חשבון. הקדישו מחשבה לדלתות המשרד בחירה נבונה של דלתות משרדיות עשויה להיות מושפעת מגורמים רבים, אולם בשורה התחתונה העיקר הוא המחשבה מאחורי הבחירה. אל תמהרו לבחור את הדלת הראשונה שתראו, אלא הקדישו לכך מחשבה וחפשו את הדלת האידילית למשרד שלכם.